Disainiteaduskonna avatud loeng: Ionel Lehari

Asukoht:
Estonia pst 7, rm 245

Algus k.p.:
06.03.2013

Algusaeg:
00:00

Loksume oma loengutega taas tavapärasesse rütmi ning kõik on sel kolmapäeval oodatud kell 17.30 klassis 245.

Usun, et Noora Niinikoski loeng, mis purustas kõik publikurekordid, oli unikaalseks sisevaateks ühe eduka disainifirma köögipoolele just läbi andeka ning uskumatult vahetu ja ausalt emotsionaalse peadisaineri pilgu läbi.

Sel korral räägime pakendamisest ning loenguga esineb Identity loovjuht ja Disainikeskuse disainijuht Ionel Lehari. Ta on lubanud tulla konkreetsete study case`idega elust: “Räägiks pakendi kontekstis Kalevist, Eepose sarjast ja Linnupiimast. Kriteeriumitest, mis teevad ühe pakendi heaks. Puust ja punaseks. Disainiprotsess ja graafilise disaini mõju müüginumbritele. Vaataks ka häid asju laiast ilmast.”

Järgmiseks nädalaks siis palun oma vaim valmis panna abstraktsemale-kontseptuaalsemale lainele, sest kaasaegse kunsti hetkesuundi tuleb avama Maria Arusoo. See loeng oleks sunniviisiline ja kohustuslik kõigile tarbekunsti tudengeile (ajage julgesti kohale ka BA tudengid!), kel oma loominguga pretensioon mängida kaasa ka kujutava kunsti väljalvõi oma eriala kontseptuaalsemas voolus. Kuid olen kindel, et see ohtra visuaalse materjaliga varustatud loeng on elamus ka kõigile teistele!

PS. Aitäh kõigile, kes esinesid ja kuulasid MA seminari, oli ütlemata vaheldusrikas ja huvitav päev.

PSS. Soovitan külastada Tarbekunsti-ja Disainimuuseumi, kus on üleval kaks tugevat väljapanekut – Marimekko retrospektiiv ja Ladina-Ameerika kaasaegse ehtekunsti ülevaade.

Tanel Veenre

EKA Disainiteaduskonna erakorraline professor

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond Avatud loengud