Ebamugavuse maatriksi ABC. Avatud arhitektuuriloeng: Matteo Cainer

Asukoht:
EKA aula

Algus k.p.:
04.11.2021

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
04.11.2021

EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna Avatud Loengute sarja raames astub 4. novembril kell 18 EKA aulas lavale praktiseeriv arhitekt, kuraator ja õppejõud Matteo Cainer loenguga “Alphabetizing the Matrix of discomfort”. 

Sel sügisel keerlevad kõik sarja loengud ühel või teisel moel ümber terviseküsimuse. Vaatleme nii seda, kas arhitektuur kui protsess saab olla teraapiline või omal moel parandada ruumis viibivat inimest, kui ka seda, kas ja kuidas saaksid arhitektid aidata kaasa ehitusmaailma tervenemisele. 4. novembril alustame aruteluga, kuidas läheneda arhitektuurile tänases muutuvas maailmas – millist sõnavara võiksid arhitektid tuleviku jaoks vajada. Matteo Cainer juhatab meid läbi kolme arhitektuuri- ja uurimisprojekti, rääkides nende lähtekohtadest: kontseptsioonist ning keskkonna-, arhitektuurilistest ja kogukondlikest eesmärkidest, otsides seoseid kolme teemaga, mis teda ja tema arhitektuuripraksist täna köidavad: ökoloogiline konvergents, visa ja kohanduv taaskasutus ja sotsiaalse kanga kudumine.

Enne oma arhitektuuripraksise MCA avamist 2010. aastal Londonis tegi Cainer koostööd mitmete tuntud arhitektuuribüroodega, sealhulgas Eisenman Architects New Yorgis, Coop Himmelb(l)au Viinis ja Arata Isozaki Associati Milanos. 2004. aastal oli ta rahvusvahelise arhitektuuribiennaali METAMORPH abidirektor, kaks aastat hiljem Londoni arhitektuuribiennaali CHANGE kuraator ja 2018. aastal kureeris Veneetsia arhitektuuribiennaalil Dark Side Clubi vestluste programmi.

2011. aastal kolis Cainer Pariisi, kus ta oli École Spéciale d’Architecture dotsent ja HMONPi direktor ning just seal kureeris ta kaks aastat arhitektuurisündmuste sarja „Pavillon Spéciale”. Samuti lükkas ta Pariisis käima vestlusõhtute sarja „Architecture Whispers” ning rajas 2013. aastal koos Odile Decqiga Lyoni arhitektuuriinnovatsiooni ja loovstrateegiate instituudi CONFLUENCE.

Jagades hetkel oma aega Londoni ja Milano vahel, on Cainer täna regulaarselt külaliskriitik Westminsteris ja AA-s. 2020. aasta märtsis käivitas ta pandeemiale reageerides MCA Online’i, et pakkuda tasuta loenguid, õpetada ja toetada kodusõppijaid ning aasta lõpus avas ta  MCA ka Itaalias, Milanos.

 

Matteo Cainer on võitnud rohkelt auhindu ning tema töid on avaldatud arvukates raamatutes ja rahvusvahelistes ajakirjades; Caineri loomingut on näidatud rahvusvahelistel näitustel, sh Londoni Kuninglikus Akadeemias ja Pisa arhitektuuribiennaalil. Cainer on pidanud loenguid,kirjutanud ja toimetanud raamatuid ning artikleid arhitektuuri ja disaini vallas.

Viiruse leviku riski minimeerimiseks kanname loengut üle ka EKA TV-s ning see on hiljem järelvaadatav koos kõikide varasemate loengutega www.avatudloengud.ee. Ent loengut saab vaadata-kuulata ka kohapeal – palume ruumi siiski vaid COVID-vaktsineerimise või läbipõdemistõendiga huvilisi. EKA tudengitele kehtivad tavapärased majasisesed reeglid. NB! EKA TV kaudu küsimusi esitada ei saa, nii et arutelus osalemiseks tasub saali tulla! 

Loeng on tasuta ja inglise keeles, ilma tõlketa.

Kuraatorid: Sille Pihlak ja Johan Tali.

Avatud loengute hooaega toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud