Eesti Kunstiakadeemia esitleb Telliskivi Loomelinnakus alternatiivseid versioone puidust varjualustele

Installatsioon heliLAINE 3 2016 Foto Tõnu Tunnel

30. märtsil avas Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriteaduskond Tallinn Music Weeki raames Telliskivi Loomelinnakus kõigest neli päeva kestva väli-välk-fotonäituse, mis toob publiku ette tudengite kavandatud ja ehitatud unikaalsed varjualused. EKA arhitektuuriteaduskonna esmakursuslased – varem arhitektuuri- ja nüüd ka sisearhitektuuritudengid – lõpetavad oma esimese ülikooliaasta, ehitades koos terve kursusega valmis puidust varjualuse, õppides nii tundma puidu kui ehitusmaterjali võimalusi.

Suurem osa kümne viimase aasta jooksul kerkinud objektidest paiknevad Eesti metsades ning seetõttu pole paljud neist huvilistele kuigi lihtsalt ligipääsetavad või teada. EKA õppejõu, arhitekt Sille Pihlaku koostatud näitus toob 2006. aastast alates sündinud projektid esimest korda ühele fotonäitusele kokku.

Arhitektuuriteaduskonnas on aegade jooksul pandud proovile üliõpilaste vormilisi, ehitus- ja materjalialaseid teadmisi, et kujundada meie regioonile omaseid ja siia sobituvaid väikevorme. Puidust installatsioonid on parim viis seninägematute kontseptsioonide ja meetodite järeleproovimiseks, luues prototüübi, mille põhjal ideid suuremal, näiteks avaliku hoone skaalal rakendada.

“Kas Eesti on valmis saama esindusriigiks, kus ehitatakse linnaruumi esimene puidust ooperimaja või kohalikust puidust mitmekorruseline korterelamu?” küsib näituse kuraator Sille Pihlak.

Näitus annab ülevaate Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt viimase kümne aasta jooksul püstitatud puidust varjualustest, nende disainimeetoditest, varieeruvatest ehitustehnikatest ja erinevatest paikadest ning kontekstist, kuhu varjualused on kerkinud – linnaruumist tiheda metsani.

Arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna varjualuste ehitamisse on aastate jooksul panustanud Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL), toetades nõnda tudengite esmast kokkupuudet puidu ja ehitusega. Sisearhitektuuri osakonna metsaruuporitel aitas teoks saada RMK, linnalavad sündisid Tallinn Music Weeki toel, arhitektuurimuuseumi ees seisev installatsioon Tallinna Arhitektuuribiennaali egiidi all ning mõlema osakonna projektidele on õla alla pannud väga mitmed Eesti puidu- ja ehitusmaterjalitootjad.

Näitus on ühtlasi ka uue Telliskivi väligalerii avasündmus. Telliskivi Loomelinnaku väligalerii asub linnaku hoovis, Vaba Lava ning Frenchy vahelisel alal.

Pressifotod: http://bit.ly/EKAinstallations

Kuraator-koostaja: Sille Pihlak

Kujundus: Stella Skulatšjova

Projektid: Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond aastatel 2006 – 2016

Lisainfo:

Sille Pihlak

Näituse kuraator

sille@sillepihlak.com

Teate koostas:

Triin Männik

+37256201104

Toimetas ja edastas:

Solveig Jahnke

Kommunikatsioonijuht/Head of Communications

solveig.jahnke@artun.ee

Mob +372 5626 4949

Postitas Solveig Jahnke
Arhitektuuriteaduskond Viimati muudetud