EESTI KUNSTIAKADEEMIA GALERII AVAMINE

AVATUDPIIRID_fb


EESTI KUNSTIAKADEEMIA UUE GALERII NING NÄITUSE “AVA(TUD) PIIRID” AVAMINE

Käesoleva aasta sügisel avab Eesti Kunstiakadeemia koostöös Eesti Kunstnike Liiduga uue galeriipinna Tallinna Kunstihoone sisehoovis, Vabaduse väljak 6/8.

Eesti Kunstiakadeemia galerii avanäitus koondab hetkel õppivate ja äsja lõpetanud üheksa noore kunstniku loomingu,  kes on stuudiumi jooksul õppinud Eestist väljaspool. Näitus esitab küsimusi piiridest kui nurgelistest ja katkendlikest nähtustest, visualiseerides ühtlasi seda, kuidas toored üldistused üksikjuhtumeid uurides ei kehti. 


Osalevad kunstnikud tegelevad sotsiaalsete piiridega, piiride konstrueerimise ja tühistamise aspektidega, keha ja ruumi vaheliste piirisuhetega ning piiri paradoksidega. Avades ühtaegu isiklikku suhet piiri(desse) ning rõhutades, et enamikel juhtudel ei ole piirid igikestvad, vaid antud/võetud.

Osalevad kunstnikud: Alina Orav, Henri Hütt, Johanna Jõekalda, Kati Saarits, Kristel Saan, Kristina Õllek, Pille-Riin Jaik, Sten Saarits, Uku Sepsivart


Näituse koostajad: Eda Tuulberg, Merilin Talumaa, Tiiu Parbus

Graafiline disain: Marga Berra Zubieta ja Sandrine Corbin

Täname: Eesti Kunstnike Liit, Vano Allsalu, Elin Kard, Argo Kollom, Eesti Kunstiakadeemia välissuhete osakond, Sandra Sule, Toomas Johanson, Ingrid Ruudi, Anna Kaarma, Jaan Rõõmus, Lauri Lenk, Mati Saarits, Lauri Pedak, Elmet Rakvere OÜ, Tiit Kabonen, Ferrel AS, Kaupo Einmann, Silja Kõiv, Meri-Kris Jaama, Loit Jõekalda, Reimo Võsa-Tangsoo, Marta Vaarik, Piret Mägi, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Kadri Laas, Kaido Kruusamets, Liisa Kaljula, Moe viin, Saku Õlletehas ning kõiki, kes galeriisse ja näituse teostumisse on panustanud.

Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov (sissepääs Müürivahe tänava poolt) 

Näitus on avatud 9.11–07.12.2014

K–P 13.00–19.00

Sissepääs tasuta

Leia meid:
https://www.artun.ee/ekagalerii

https://www.facebook.com/events/762771750457364/


Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud