Eesti Kunstiakadeemia ootab uute üliõpilaste avaldusi veel homseni

Eesti Kunstiakadeemias kestab uute üliõpilaste vastuvõtt bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppesse. Sisseastumisavaldusi saab esitada veebikeskkonnas www.SAIS.ee veel 3. juuli kl 16-ni ning kohapeal, Estonia pst 7/Teatri väljak 1, Tallinnas 2. ja 3. juulil kl 10-16. Uudisena avatakse sügisest tsükliõppekava Kujunduskunst, mis annab võimaluse omandada disainialane kõrgharidus pealinnast kaugemal elavatele või tööl käivatele huvilistele. Uueneb ka sisearhitektuuri magistriõppe sisu ning see õpe hakkab toimuma inglise keeles ja rahvusvahelisena.

Eesti Kunstiakadeemia on avalik-õiguslik ülikool, millel on neli teaduskonda: arhitektuur, disain, kunstikultuur ja vabad kunstid, kus toimub nn riiklikult rahastatud ehk tasuta õpe ning lisaks Avatud Akadeemia, kes korraldab tasulisi täienduskoolitusi, Suve- ja Talveakadeemiat ning mitmesuguseid ettevalmistus- ja lühikursusi.

Kunstiakadeemiasse on oodatud õppima kõik, kes tunnetavad endas motivatsiooni ja huvi tegutseda arhitektuuri-, disaini- või kunstialal ja arendada oma mõtlemis- ja tegutsemisvõimet loova inimesena ning panustada Eesti elukeskkonna, visuaalkultuuri ja ühiskonna arengusse. Kunstiakadeemias saab valida enam kui 30 erineva õppekava seast, õpe toimub hinnatud ja tunnustatud professionaalide juhendamisel. Akadeemia eesmärk ja soov on, et selle kooli lõpetajad oleksid edaspidi võimelised edukalt ühiskonnas toimima ning töötama iseseisvate loojate ja mõtlejatena.

Uue valikuna on tänavu avatud tsükliõppena Kujunduskunsti õppekava, mis võimaldab omandada kõrgharidust Eesti Kunstiakadeemias Tallinnast kaugemal elavatel ja/või tööl käivatel inimestel. Kujunduskunsti õppekaval on neli suunda: keskkonnadisain, ruumikujundus, meediagraafika ja moestilistika. Kuna tsükliõppe puhul on tegu osakoormusõppega, siis on see tasuline.

Ühtlasi uueneb sisearhitektuuri magistriõpe, mis on sügisest inglisekeelne ja rahvusvaheline. Sisulise muudatusena toob professor Hannes Praks välja järgmist:

“Uue rahvusvahelise magistriprogrammi taotlus on eemalduda sisearhitektide kui pelgalt dekoraatorite kuvandist ning liikuda sisearhitektide kui mõtlevate, laiemaid kontekste – esteetilisi, tehnoloogilisi, geograafilisi, psühholoogilisi, kultuurilisi, majanduslikke, poliitilisi, looduslikke jne – mõistvate ja neid enda kasuks tööle panna oskavate sisearhitektide koolitamise suunas, kes suudaksid algusest peale kaasa rääkida ka suurte ühiskondlike hoonete planeerimisel. Magistriprogramm tegeleb inimskaalalise ja materjalikeskse arhitektuuriga maailmas, milles muutuste kiiruse tõttu võivad kontekstid järsku tundmatuseni muutuda ning põhilisem kontekst võib esile tulla hoopis muutuste endi mustris. Sellises olukorras ei piisa, kui tulevastele sisearhitektidele õpetada hakkamasaamist olemasolevas ja esile paistvas kontekstis. Kui tuumoskuste repertuaar välja arvata, võivad kontekstispetsiifilised oskused lõpetamise hetkeks olla juba vananenud. Selle asemel saab oluliseks õppimisvõime, paindlikkus ja läbinägelikkus ning oskus luua hävinud või asjakohatuks muutunud kontekstide räbalatest värskeid kontekstialgmeid.”

EKA sisearhitektuuri osakonna professor, tunnustatud sisearhitekt Hannes Praks jätkab osakonna juhina teist aastat.

Neljal erialaosakonnal on sügisest uued juhid: moedisaini osakonna juhtivprofessoriks valiti kauaagne Montoni peadisainer Piret Puppart ning tootedisaini osakonda hakkab juhtima Aivar Habakukk,AS Balteco peadisainer. Graafika õppetooli asub juhtima kunstnik Liina Siib, kes on olnud varasemalt Kunstiakadeemia õppeprorektor ja pikaaegne õppejõud. Kunstihariduse osakonna kunstididaktika professoriks valiti hollandlane Jan van Boeckel, kes töötab Islandi Kunstiakadeemias disainiteooria õppekava juhina ja on omandanud doktorikraadi Aalto Ülikoolis.

Õppekavad Eesti Kunstiakadeemias

Arhitektuuriteaduskond

– Arhitektuur ja linnaplaneerimine (BA+MA 5-aastane õpe, PhD)

– Urbanistika (MA ingl.k.)

– Sisearhitektuur ja mööblidisain (BA, MA)

Disainiteaduskond

– Ehte- ja sepakunst (BA, MA)

– Graafiline disain (BA, MA)

– Keraamika (BA, MA)

– Klaasikunst ja –disain (BA, MA)

– Moedisain (BA, MA)

– Nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain (BA, MA)

– Tekstiilidisain (BA, MA)

– Tootedisain(BA, MA)

– Disain ja tootearendus (MA ingl. k, ühisõppekava EKA ja TTÜ)

– UUS õppekava Kujunduskunst (keskkonnadisain, ruumikujundus, moestilistika, meediagraafika – tasuline osakoormusõpe) (BA)

Kunstikultuuri teaduskond

– Kunstiharidus (MA)

– Kunstiteadus (BA, MA, PhD)

– Muinsuskaitse ja konserveerimine (BA, MA, PhD)

Vabade kunstide teaduskond

– Animatsioon (BA, MA ingl.k.)

– Fotograafia (BA, MA)

– Kunst (maal, graafika, installatsioon ja skulptuur) (BA, MA)

– Stsenograafia (BA, MA)

– Uusmeedia (MA)

Doktorikool

– Arhitektuur ja linnaplaneerimine (PhD)

– Muinsuskaitse ja konserveerimine (PhD)

– Kunst ja disain (PhD)

– Kunstiteadus (PhD)

Avatud Akadeemia

– Meediagraafika (venekeelne tasuline õpe)

Olulisemad kuupäevad:

– Avalduste esitamine SAIS-is 20.06.-03.07.2015

– Avalduste esitamine kohapeal, Estonia pst 7/Teatri väljak 1, Tallinn 2. ja 3.07.2015 kl 10-16

– Vestlused ja sisseastumiseksamid toimuvad 06.07.-10.07.2015

– Õppima tulemise kinnitamine/õppekohast loobumine tuleb kinnitada SAIS-is hiljemalt 20.07.2015

Vaata ajakava ja õppekavade sisu täpsemalt: www.artun.ee

Postitatud