Ehtekunstirühmituse õhuLoss näitus Brotéria kunstikeskuses

õhuLossi näitus SOUR FRIO biennaalil, Lissabonis
Asukoht:
Brotéria Kunstikeskus Lissabonis

Algus k.p.:
15.09.2021

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
08.10.2021

Kadri Mälk_The Final Countdown_object_hypersthen, white gold, paint, silver, black diamonds_photo Tiit Rammul
Piret Hirv_Pinch_earrings_oxidized silver_photo Piret Hirv
Tanel Veenre_Pink Flamingo I_brooch-pendant_reconstructed stone, silver_photo Tanel Veenre
Villu Plink_SHORT STORIES (Monster)
Kadri Mälgu, Piret Hirve, Tanel Veenre ja Villu Plinki tööd

Ehtekunstirühmituse õhuLoss näitus Brotéria kunstikeskuses toimub kaasaegse ehtekunstibiennaali SUOR FRIO/COLD SWEAT raames. Biennaali nime mõtles välja ehtekunstnik Kadri Mälk. Esmakordselt toimuval ehteüritusel on avatud mitmed näitused, toimuvad erialased vestlusringid ning töötoad. 

õhuLoss on rühm ehtekunstnikke, kes on kõik EKA ehte- ja sepakunsti osakonna vilistlased – Piret Hirv, Kristiina Laurits, Eve Margus-Villems, Kadri Mälk, Villu Plink ja Tanel Veenre. Esimene õhuLoss ehitati 1999 aastal Marzee galerii katusekorrusele Nijmegenis, Hollandis. Enam kui kahekümne aasta jooksul on kunstnikud oma töödega üles astunud erinevates näitusepaikades Euroopas ja Hiinas.

Kunstiteoreetikud on kirjeldanud rühmitust õhuLoss kui kergelt segadusttekitavat fenomeni Eesti ehtekunstis, mis mänglevalt hõljub aegruumi piirimail. Autorite poolt kasutatavad ehtematerjalid on tihti ebakonvensionaalsed ja ootamatud, jättes vaatajale hulgaliselt tõlgendamisvõimalusi. 

Keskkonnast sõltuvalt on alati uus ka õhuLossi väljapaneku kontseptsioon. Seekord läbib ruume okslikele haavatoigastele toetuv ehtejõgi, millel eksponeeritud ligi kaheksakümmend ehet ja objekti. 

õhuLossi näitust Brotéria kunstikeskuses toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi suursaatkond Lissabonis ja Brotéria kunstikeskus.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Ehte- ja sepakunst Näitused