Ehtekunstnik Triin Kuke näitus „Kaotatud ja leitud”

Triin Kukk, näitus „Kaotatud ja leitud” HOP Galeriis
Asukoht:
Hop Galerii

Algus k.p.:
20.05.2021

Lõpp k.p.:
08.06.2021

Triin  Kuke näitusel „Kaotatud ja leitud” on väljas kivimitest objektid, mis viitavad esemetele, mida kunstnik läbi juhuse alles mõned aastad tagasi märkama hakkas ning mis oma suvalisena tunduvas vormis omakorda märkamatuks jääda võivad.

Läbi materjali maha graveerimise on kivimid minetanud oma jäikuse ning vormunud materjalile mitteomaselt painduvaks. Neid võib võtta tulevikust pärit fossiilidena, mis meid vari-objektidena ümbritsevad.

Näitusel on vaatluse all, kuidas miski võib meie tähelepanualast välja jääda ja siis jälle tajuvälja sattudes midagi uut esile tuua. Neoonsed märgised asfaltil, varjav ja ilustav tekstiilkate ehitusplatsidel, torukatked, armatuurteras ning betoon. Nende ajutiste maastike vahel ümbritsevad meid objektid ning nähtused, mis on oma triviaalsuses peaaegu nähtamatuks muutunud.

Triin Kuke loomingu kese on argipäevase jälgimisel ja selles uue avastamisel. Teda köidab
vaevuaimatav nihestatus ning teisejärgulise esiletõstmine. Viimastel aastatel kasutab ta oma loomepraktikas looduslikke mineraale, mida läbi erinevate tehnikate töötleb.

www.triinkukk.com

Graafiline disain: Jaan Evart

Tänud: Eesti Kultuurkapital, Jenni Sokura, Kun Zhang, Tarvo Porroson, Johann Põldra, Birgit Kaleva, Maria Valdma, Hans-Otto Ojaste, Mari Kukk, Elis Ilves 

Lisainfo: Maria Valdma

HOP galerii 
tel: +372 646 2887
gsm: +372 511 2350
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00
hopgalerii.ee

Untitled_granite_Triin Kukk_
Untitled_jaad, 2020_Triin Kukk_
Triinu Kukk: "Untitled", granite, 2020; "Untitled", jaad, 2020
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Ehte- ja sepakunst