EKA argipärandi konverents “Ei midagi erilist…” Jõgevamaal

Kodavere kemmerg
Asukoht:
Jõgeva Kultuurikeskus, Luua Metsanduskool

Algus k.p.:
22.08.2020

Algusaeg:
11:00

Lõpp k.p.:
23.08.2020

22. – 23.augustil toimub Jõgevamaal EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna XXII aastakonverents “Ei midagi erilist…”, mis seab fookusesse argipärandi ja selle väärtustamise.

Kuidas teame otsustada, millised argiobjektid ja -esemed on tulevikus väärtuslikud? Uurime, mida näitab muuseumide kogumispraktika, teeme juttu elamuehituse tüüpprojektidest ning saame selgust, kas riiklikult kaitstud argine hoone on mõttetu mälestis või mitte. Lisaks uurime lähemalt eestlaste kemmergukultuuri, mõtestame argiobjekte läbi kunstipraktika Kodavere kiriku välikäimla näitel ning peatume veel mitmetel intrigeerivatel teemadel.

Ettekandeid saab kuulata laupäeval, 22.augustil kell 11:00 alates Jõgeva Kultuurikeskuse suures saalis, Aia 6.

Jõgevalt suundume edasi Luuale, kus kell 20:00 algab Metsanduskooli klubis teemapidu “Jõgeva kollane”. Eriti saavad väärtustatud kõik lennuka fantaasiaga pidulised, kuid ukse taha ei jää ka hall mass ega Harju keskmised.

Pühapäeval kell 10:00 – ca 16:00 toimub Jõgevamaa argipärleid tutvustav bussituur marsruudil Luua – Palamuse – Sõõru – Kodavere – Omedu – Torma – Laiuse – Jõgeva – Luua.

KONVERENTSI KAVA

REGISTREERIMINE (v.a. EKA TUDENGID)

REGISTREERIMINE (EKA TUDENGID)

Registreerida ja osalustasu saab maksta kuni 18.augustini.

Lisainfo:

Maris Veeremäe (maris.veeremae@artun.ee, 56226344)

Ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine