EKA audoktori Peter Skubicu näitus “Peeglid on nähtamatud” (“Mirrors are not visible”) Eesti Arhitektuurimuuseumis 15.09. – 30.10.2016

skubic
peter_skubic_foto_kadrimalk
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
peter_skubic_too2
peter_skubic_too3

Alates 15. septembrist on Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos avatud Serbia juurtega Austria kunstniku Peter Skubicu näitus “Peeglid on nähtamatud” (“Mirrors are not visible”). Näituse kuraatoriks on Tanel Veenre.

Näitusel on eksponeeritud 15 ruumiobjekti kunstniku rahvusvaheliselt kõige tuntumast teemast, milles poleeritud teras ja puhas värv on pandud suhtlema peegeldustes ja väljapeetud proportsioonides. Sealhulgas on väljas ka tema kõige esimene peegelduse töö kuue vaibaga aastast 1990. Peegel on ühe olulisema leitmotiivina mänginud olulist rolli Skubici loomingus juba 35 aastat, meister ise näeb peeglis midagi enamat kui lihtsalt visuaalset kategooriat: see tähistab reaalsuse eitust. Pahupidi reaalsuse simulaatorina avab peegel lõputu tõlgenduste Pandora laeka.

Hoolimata kõrgest east, on vanameister täis loomislusti ja Tallinnas on väljas ka värske sari väiksemaid peegelobjekte ning kevadel Münchenis suurürituse Schmuck raames esitletud ehted sarjast „Nix Dahinter“ („Midagi pole taga“).

Peter Skubic (s 1935) on Serbia juurtega Austria kunstnik. Alates Viini kunstiülikooli lõpetamisest on ta jõuliselt kaasa rääkinud nii ehtekunsti kui ka vabade kunstide vallas. Loomuomase provokatiivsuse ja seikluslikkusega on Skubic olnud üks nüüdisaegse ehte jäälõhkujaid, liikudes jõuliselt ka tegevuskunsti, kehakunsti ja ruumiobjektide mängumaale. Peter Skubic on Eesti Kunstiakadeemia audoktor.

Peter Skubicu näitus “Peeglid on nähtamatud” / “Mirrors are not visible” Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn) 15.09. – 30.10.2016

Idee algataja: Kadri Mälk
Kuraator: Tanel Veenre
Trükise toimetajad: Kadri Mälk, Tanel Veenre
Näituse kujundaja: Nils Hint
Graafiline kujundaja: Aadam Kaarma
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Austria Suursaatkond, Eesti Kunstiakadeemia

Täname: professor Mart Kalm, Anne Laur, Mati Sirkel, Adam Cullen

Eesti Arhitektuurimuuseum on avatud K-R 11:00-18:00, L-P 10:00-18:00.

Infoks ajakirjanikele: kunstnik Peter Skubic viibib juba Tallinnas ning on meeleldi nõus kohtuma intervjuudeks või muudeks vestlusteks. Huvi korral võtke ühendust Helen Saluveeriga telefonil 5200920.

Lisainfo:
Helen Saluveer
+372 520 0920
helen@balalaika.ee

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/fmlk2fcavtsjdld/AAARWmuSUNvMUYO6FOwFp4Uoa?dl=0

Postitas Solveig Jahnke
Ehte- ja sepakunst Viimati muudetud