EKA fotokunstnikud Foto Tallinn messil

Avafoto: vasakult Jenni Toivonen "Are We There #7" (2021), Liv Liberg "britt (mime face) #1" (2021), Cloe Jancis "Mutant" (2021)
Asukoht:
Kai kunstikeskus

Algus k.p.:
02.09.2021

Lõpp k.p.:
05.09.2021

Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas sündinud Eesti Fotokunstnike Ühenduse ning Eesti Kaasaegse Kunsti Arendusekeskuse korraldataval Foto Tallinna messil, paljude nimekate rahvusvaheliste fotokunstnike seas EKA Noore Kunstniku preemia laureaat ja vilistlane Sten Eltermaa, EKA fotograafia vilistlane Sigrid Viir, EKA fotograafia magistrid Paul Kuimet ja Kristina Õllek, EKA vilistlane Krista Mölder ning EKA vabade kunstide magistrant Cloe Jancis.  

Kai kunstikeskuses on 2.–5. septembrini 2021 avatud kunstimess Foto Tallinn, mis toob publiku ette 37 Eesti ja rahvusvahelise kunstniku värske loomingu. Tänavu 10. korda toimuv Eesti ainus kunstimess on 6. Tallinna Fotokuu biennaali avaüritus. Mess pakub professionaalsetele fotokunstnikele ja galeristidele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma töid mitmekülgsele publikule.

Messi programmis toimuvad raamatuesitlused, kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, webinar ning viiakse läbi kolmes keeles tuure ja kureeritud ringkäike. Vaata lähemalt siit. Messil osalevate kunstnike, galeriide ja projektiruumidega saad tutvuda siin.

Kunstihuvilised saavad Foto Tallinnal ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist ning kohtuda kunstnike ja galeristidega, kes on messil kohapeal. Samuti saab Foto Tallinnal tutvuda kaasaegse (foto-) kunsti kogumise võimalustega. Messil väljas olevad teoseid saab osta ja huvi korral pakub messi tiim valiku tegemisel individuaalset nõustamist.

Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle: “Tänavuse messi väljapaneku seas on mitmekülgne valik galeriisid ja põnevaid kunstnikke väga erinevate taustade ja praktikatega. Osalevad kunstnikud lähenevad fotograafiale multidistsiplinaarselt ja eksperimenteerivad materjalidega, kasutades muuhulgas näiteks fotogramm-meetriat, installatiivseid lähenemisi ja heli.”

Mess on avatud N–L kell 11–20 ja P kell 11–18. Messi pileti saad osta kohapealt või eelmüügist.

Foto Tallinna messi korraldavad Fotokunstnike ühendus ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Valiku pressifotosid leiab siit.

Lisainfo:
Kadi-Ell Tähiste
Foto Tallinn 2021 korraldaja
kadiell@fototallinn.ee

* Palume messil osalemiseks esitada kõigil üle 18-aastastel inimestel COVID-19 tõend (vaktsineerimise, läbipõdemise või hiljutise testimise kinnituseks) ning isikut tõendav dokument. Kohapealset kiirtestimist ei toimu. COVID-19 tõendi puudumisel üritusel osaleda ei saa ja eelmüügist ostetud pileti eest raha ei tagastata.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Fotograafia Näitused