EKA keraamika näitus “Elav vale” Pirita kloostris

Asukoht:
Pirita kloostri varemed

Algus k.p.:
24.05.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
27.05.2018

EKA II kursuse keraamikatudengid kutsuvad neljapäeval, 24. mail Pirita kloostri varemetesse näituse „Elav vale” avamisele kell 18:00.

Näitusetöö vaatleb läbi erinevate pilkude “valeks” nimetatud nähtust. Valel on mitmeid nägusid ja igale meist vaatabki ta erinevast paigast ja erineva näoga vastu. On lihtsaid ja kergelt äratuntavaid kõigile teada olevaid pahesid, näiteks milliseid on väga ilmekalt väljendanud Ave Eiland oma tööga: “Seitse surmapattu”. On ühiskonnas valusalt vastu kajavaid suure purustusjõuga valesid, selliseid, mida keegi oma ellu ei tahaks, seda teemat uurib Kairit Mäeotsa töö. Järjest teravnev inimtekkelise keskkonnasaaste probleem on kaunilt ja küsivalt välja mängitud Maria Port`i esteetilises “jäätmekompositsioonis”.
Aga vale võib olla ka peidetud, isegi hästi peidetud, lausa nii, et tuleb võtta aega, uurimaks nähtuste hingeelu ja tabamaks pinnaaluseid liikumisi, sellest peenest meditatsioonist kutsub osa saama Eva Volmersoni abstraktne lähenemine… ja veel võib vale olla koomiline nagu ilmneb Kadri Marguse käsitluses või suisa sümboolne Maarja Tänava silma läbi nähtult. Näitusetöödes avaneb ilmekalt, mille üle autorid südant valutavad ja mille üle kaasa mõtlema on oodatud ka publik.

Kohtumiseni Pirita kloostris!

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Keraamika Näitused