EKA muinsuskaitsekonverents “Keeruline modernism?”

Anu Rank-Soansi keraamiline seinapannoo Kurtna Linnukasvatuse Katsejaama peahoones. ERKI lõputööna 1967. a valminud pannoo konserveerisid 2019. a EKA tudengid
Asukoht:
Kurtna Sündmuskeskus

Algus k.p.:
30.07.2021

Algusaeg:
11:00

Lõpp k.p.:
31.07.2021

EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna traditsiooniline kevadkonverents  toimub sedapuhku 30. ja 31.juulil, südasuvises Kurtnas. Vaatluse all on modernistlik arhitektuuripärand ning selle kaitse ja kaitsmatuse keerukad küsimused. Oma vaatenurga esitavad muinsuskaitsjad, konservaatorid, kunstiajaloolased ja insenerid. Juttu tuleb modernistlikust arhitektuurist muinsuskaitsealadel, kadunud ja kaduvast (post)modernismist, „kolemajade” väärtustamise problemaatikast ning monumentaalkunstist ja arhitektuursetest väikevormidest, sekka praktilisi näiteid seinapannoode teisaldamisest ja restaureerimisest. Ettekannete osa lõpetab vestlusring.

Ettekandeid saab kuulata reedel, 30.juulil kell 11:00 alates 1966. aastal rajatud moodsa teadusasutuse, Kurtna Linnukasvatuse Katsejaama peahoones Keskuse tee 12.

Kell 20:00 algab teemapidu “Linnukasvatajate suvepäevad 1966”, kuhu on oodatud kõik kõrge ja madala lennuga sulelised ning nende uurijad, aretajad ja talitajad.

Laupäeval kell 10:00 – ca 16:00 külastame arhitektuuriobjekte Rapla- ja Harjumaal. Marsruut: Kurtna – Rapla KEK – Raikküla kolhoosi kontor-klubi – Valgu sovhoosi keskusehoone ja kultuurimaja – Eesti Maaviljeluse Instituut Sakus – (Kurtna) – Tallinn.

Kõik muinsuskaitse-, arhitektuuri- ja kunstiajaloohuvilised on oodatud. Ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapital.

KONVERENTSI KAVA

REGISTREERIMINE (v.a. EKA TUDENGID)

REGISTREERIMINE (EKA TUDENGID)

Lisainfo: maris.veeremae@artun.ee, 56226344

EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna kevadkonverentsid

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine