EKA muuseumi näitus „Lapse asi. EKA tudengite disain lastele”

Algus k.p.:
18.10.2022

Lõpp k.p.:
26.11.2022

EKA muuseumi näitus „Lapse asi. EKA tudengite disain lastele” põhineb EKA muuseumi kollektsioonil ja kunstnike käest kogutud materjalil ning keskendub disaini- ja tarbekunsti erialade, sisearhitektuuri ning graafika tudengite lastele suunatud ideelahenduste tutvustamisele. Näituse ajaline haare ulatub 1930. aastatest kuni tänaseni.

Eksponeeritud on nii tasapinnalisi kui ka ruumilisi töid: moejooniseid ja laste rõivakomplekte, kangakavandeid ja interaktiivseid tekstiile, tarbeesemeid, laste abivahendeid, mängu stimuleerivaid ja aktiivselt osalema kaasavaid keskkondi nii siseruumi kui õue, lasteraamatute illustratsioone.

Lastele suunatud disainiga tegelesid oma tudengipõlves mitmed tunnustatud moe-ja tekstiilikunstnikud, illustraatorid, keraamikud, tööstuskunstnikud, disainerid ja sisearhitektid. Näitusel on esindatud: Mari Kaarma, Viive Noor, Anu Ojavee, Anu Samarüütel, Jaanus Orgussaar, Merje Rääbis, Kristi Kuusk, Karin Luuk, Asta Vender, Sandor Stern, Iivi Raudsepp, Ülle Meister, Lilli Promet, Ingrid Allik, Külli Kõiv, Triinu Maide-Safin, Ene Raud-Mägi, Madli Väli, Ulla Kerge, Ene Riit, Ivar Sakk, Teno Velbri, Juta Lember, Kaido Ole,  Reet Sepp, Anni Kotov jpt.

Lastele suunatud disain on kõigil aegadel olnud ühtlasi ühiskonna ja kultuuri peegeldus. Lapse rollide käsitlus üliõpilaste loomingus näitab hoiakute muutumisi – 20. sajandi teise poole valdavast stereotüüpidega piiratud esteetilisest tarbeasjast liigutakse üha enam last kaasavate ja tema loovust arendavate interaktiivsete lahendusteni. Enamik tudengite ideid jäigi kavanditeks või prototüüpideks ainueksemplaris, vaid viimastel aastatel on kavandatut suudetud teinekord ka ellu viia ning tiražeerida.

Näituse kuraatorid on Jelizaveta Sedler ja Reeli Kõiv

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pire Sova
Viimati muudetud

Muuseum