Eksperimentaalheli live-kontserdid ja performance’id Kumus

Asukoht:
Kumu kunstimuuseum

Algus k.p.:
09.11.2013

Lõpp k.p.:
10.11.2013

9. ja 10. novembril esinevad Kumu auditooriumis näituse „Sünkroonist väljas. Helikunstist vaatega minevikku” lisaprogrammi raames Eesti ja välismaa muusikud ning helikunstnikud. Kahel õhtupoolikul saab kuulda vinüülplaatide krigistamist, häältemängu, isetehtud masinate helisid, nihestatud rokkmuusikat ja muud eksperimentaalset. Osalemine muuseumipiletiga.

Toomas Savi live põhineb analoogelektroonikal, enamik kasutatavaid instrumente on kunstniku enda ehitatud.

Andres Lõo esitab loeng-performance’i „Skeletons on Rock Show”, mängides uuesti läbi performance’i, mis saatis tema 2009. aasta albumit „Skeletons on Rock”. Performance dekonstrueerib rokkmuusika olemust, paisates sinna ridamisi muude žanrite elemente. Andres Lõo looming on mitme töö läbi eksponeeritud ka näitusesaalis, muuhulgas on võimalik näha samast perioodist pärinevat fotoseeriat.

Vinyl Terror & Horror on Camilla Sørenseni ja Greta Christenseni koostööprojekt. Tegemist on kahe taani päritolu Berliinis resideeruva helikunstnikuga, kelle looming on välja kasvanud visuaalkunstilistest praktikatest. Vinyl Terror & Horror „väärkasutab” vinüülplaadimängijaid ja -plaate, miksides kokku erinevaid muusika- ja filmihelielemente. Vinüüliterroristide plaadimängijad on vaatamisväärsus omaette – Greta ja Camilla on oma vahendid konstrueerinudtõelisi insenerioskusi mängu pannes.

Roomet Jakapi, Ilja Gussarov, Inta Roost, Alvin Raat, Kalle Tikas, Aleksander Paal, Theodore Parker esinevad New Yorgi avangardhelilooja John Zorni teosega „Cobra”. Muusikateos on noodistamata, ent tugineb kindlale märgisüsteemile, kus muusikud improviseerivad vastavalt nende tegevust hetkel suunavale märgile.

Mihkel Kleis ja Rainer Jancis loovad eksperimentaalse loomuga heli. Muusik ja kunstnik Mihkel Kleis on tuntud peamiselt selliste nimede nagu Luarvik Luarvik, EDASI ja Ratkiller kaudu. Muusik ja helilooja Rainer Jancis on tegutsenud mitmes koosseisus, näiteks Metro Luminalis ja kirjutanud ka filmimuusikat.

Algorütmid on heliinseneride Mihkel Tombergi ja Roland Karlsoni koostööprojekt. Kunstnikud manipuleerivad helimaterjaliga, tekitades korrast kaost ja vastupidi.

Lisainfo ja täpsem kava asuvad siin.

Eesti esimene suurem helikunstile pühendatud näitus „Sünkroonist väljas. Helikunstist vaatega minevikku” loob ülevaate helikunstist kui mitmekülgsest kunstimeediumist. Programm leiab Kumu auditooriumis aset kolmel korral. Järgmine programm toimub 10.–11. jaanuaril 2014.

Näitus „Sünkroonist väljas. Helikunstist vaatega minevikku” on Kumu kunstimuuseumis avatud 12. jaanuarini 2014. Näituse suurtoetaja on EMT.

Lisainfo:

Kati Ilves

näituse kuraator

tel 5697 9909, e-post kati.ilves@ekm.ee

Kumu kunstimuuseum

Weizenbergi 34 / Valge 1Tallinn


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Üritused