Euroopa horisondi seminar II

Asukoht:
Zoom

Algus k.p.:
03.05.2021

Algusaeg:
15:00

Lõpp k.p.:
03.05.2021

3. mail kell 15-17 toimub järgmine Euroopa Horisondi seminar:
Osaluse laiendamise meetmed ja MSCA

Registreeri seminarile SIIN

Seminaril tutvustab Kristin Kraav (ETAg) valikut meetmeid Euroopa Horisondi valdkondadest „Tipptaseme levik ja osaluse laiendamine“ ning „Marie Sklodowska-Curie tegevused“.

Twinning meetme eesmärgiks on tugevdada teadusasutuse mingit valdkonda koostöös vähemalt kahe tipptasemel partneriga mujalt Euroopast.

ERA Chair meetme eesmärgiks on tuua teadusasutusse tippteadlasi mujalt maailmast, kes siin looksid uurimisrühma ning oma kogemuste abil aitaksid teadusasutusel tõusta tipptasemele selles valdkonnas.

Excellence Hubs eesmärgiks on mitme riigi innovatsiooni ökosüsteemide koostöö arendamine, kuhu oleksid kaasatud nii teadlased, ettevõtjad, avalik sektor kui kodanikuühiskond.

Hop-on meede rakendub järgmisest aastast ja võimaldab Euroopa Horisondi II samba projektidesse lisada partnereid „osaluse laiendamise“ riikidest (sh Eesti).

MSCA järeldoktori meede sobib järeldoktorite sissetoomiseks ja Eesti teadlaste siirdumiseks mujale järeldoktorantuuri. Sissetulijatel on teine võimalus saada rahastust ERA Fellowships meetmest.

MSCA teadlasvahetus soodustab rahvusvahelist ja sektorite vahelist koostööd.

Kõigi nende meetmete taotlusvoorud avanevad lähikuude jooksul ning taotlustähtajad on septembrist järgmise aasta kevadeni.

Ootame kõiki huvilisi osalema!

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud

Arhitektuuri­teaduskondDisaini­­teaduskondKunsti­kultuuri teaduskond