Filmiõhtu „Salatoimikud: Autompsyko Supervegos“ Kumu auditooriumis

Asukoht:
KUMU

Algus k.p.:
13.12.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
13.12.2018

13. detsembril kell 18.00 toimub Kumu auditooriumis filmiõhtu „Salatoimikud: Autompsyko Supervegos“. Linastuvad üheksakümnendatel tegutsenud filmitudengite rühmituse TUKK tummfilmid ja Kiwa taasloob oma audio-video performance’i „Work in Progress“ (1998).

Näituse „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ raames tuuakse ekraanile üheksakümnendatel tegutsenud filmitudengite rühmituse TUKK (Taavi Eelmaa, Jaak Kilmi, Rein Pakk, Marko Raat, Rainer Sarnet) tummfilmid, millele on ürituse jaoks loonud spetsiaalse muusikalise tausta DJ Erkki Tero, üks plaadifirma ja raadiosaate „Eesti Pops“ eestvedajatest. Filmid juhatab sisse vabas vormis vestlus filmilavastaja Marko Raadi ja näituse kuraator Anders Härmi vahel.

Õhtu teises osas taasloob eesti kunstnik, helilooja ja kirjastuse Paranoia asutaja Kiwa oma audio-video performance’i „Work in Progress“ (1998), milles ta kombineerib erinevaid kultuurilisi identiteete kohapeal sündiva helikunstiga. Kiwa üks selgelt väljendatud kunstnikumaksiime üheksakümnendatel oli tees kunsti sünnist elu isetekkelise kõrvalproduktina.

Toonastest filmitudengitest (erandiks Taavi Eelmaa) ja praegustest tuntud režissööridest-lavastajatest koosnenud loominguline kollektiiv TUKK tegutses aktiivselt aastatel 1993–1996, kui valmisid mitmed tummfilmi esteetikas lühifilmid, mida esitati reeglina laivmuusikute või DJ-ga. Kõige õnnestunum nendest on kahtlemata kahekanalilise videoinstallatsioonina käsiteldav „Autompsyko Supervegos“, mis ühendab endas splätteri ja radikaalse kehakunsti esteetika artaud’likus „Julmuse teatri“ etenduses.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Üritused