Fotodokumentalistika näitus „Koerailmutus” EKA fuajeegaleriis

Asukoht:
Estonia pst 7 fuajee

Algus k.p.:
14.03.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
18.03.2018

Emakeelepäeval 14. märtsil kell 18.00 avaneb Eesti Kunstiakadeemia fuajees (Estonia pst 7/ Teatri väljak 1) fotograafiaõppejõu ja kunstniku Kalev K Vapperi poolt kureeritud fotodokumentalistika näitus „Koerailmutus”.

Näitus on jaanuaris alanud Avatud akadeemia fotodokumentalistika kursuse otsene tulemus. Alates 24. jaanuarist on kohtutud igal kolmapäeval, saadud üha uusi ülesandeid ja väljakutseid.

See pole enam mõtlemise ja plaanipidamise, vaid tõsise töötegemise aeg,” nentis enne uue aasta algust tähetark Chev. Igor Mang. Kollane maakoer nõuab tegelemist väga maiste praktiliste asjadega ja igapäevavajaduste rahuldamisega – toit, kütus, rõivad, töökoht, lapsed, hoolt vajavad vanurid.” (21.12.17, Maaleht)

Umbes sellised teemad näitusele jõudsidki.

Jah!” nentis Ainar Ruussaar raadiosaates, kui teater NO99 aastapäevavideot arvustas: „Mul tekkis ka eile tunne, et tegelikult oleks võinud väga väikese raha eest vedada läbi must-valge filmilindi surnud koera nööri otsas, mille peale on kirjutatud „100”!” (25.02.18, Vikerraadio)

Kas ka näituselt „Koerailmutus” võib midagi taolist oodata?

Koeri on fotodel küll, aga neil on koera moodi vedanud. Neid ei veeta!” rahustab Vapper. „Ja värvi- ning närvigammalt on väga erinevaid asju, ilusaid asju! Kui nad ka üleni helged pole oma teemadelt, on nad igati elus. Köidavad ja tõmbavad meid ennast sajaga lindile kui tarvis!”

Näitusel esinevad dokumentaalfotograafid: Airi Leon, Birgit Varblane, Liina Uuetoa, Marit Linke, Terje Äkke, Urmas Roos, Mark Slavin, Sven Tupits, Igor Zujev ja Vallo Vahesaar.

Avamise põgusaks osaks saab ka Jürgen Rooste ja Kalev K Vapperi emakeelepäevale pühendatud etteaste, mis on vaheetapiks terve päev kestvale Kristjan Jaak Petersoni luulemaratonile linna eri paigus.

Näitus jääb avatuks kuni 18. veebruarini. Sisse saab: 8.00 – 22.00!

vallo_vahesaar_koosoleku_l6pp_veebruar_2018
urmas_roos_kilu_kilu_veebruar_2018
igor_zujev_lift_märts_2018
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia Näitused