Teadusmarss alustab kell 12.15 EKA uue maja juurest

Asukoht:
EKA uus maja

Algus k.p.:
14.04.2018

Algusaeg:
12:15

Lõpp k.p.:
14.04.2018

Laupäeval, 14. aprillil toimub Teadusmarss 2018 eesmärgiga meenutada avalikkusele teadussaavutuste hindamatut rolli meie igapäevaelus. Ühtlasi tahetakse juhtida tähelepanu teaduse rahastamisega seotud probleemidele ning tuletatakse Riigikogule ja Valitsusele meelde nende ammust lubadust eraldada teadusele 1% SKP-st. Teadusmarsiga liitujaid oodatakse kell 12.15 Eesti Kunstiakadeemia uue maja juurde (Põhja pst 7), et sealt üheskoos läbi vanalinna Toompea Lossi platsile liikuda.

Eesti Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu tahtmatus pidada kinni aastate eest antud lubadusest eraldada teadus-ja arendustegevusele 1% SKP-st toob eeloleval laupäeval tänavatele teaduse toetuseks marssima nii teadlased kui ka teadussõbrad. Aktsiooni eesmärk on panna valitsuse ja riigikogu liikmetele südamele vajadust seista teadmistepõhise Eesti eest ning meenutada nii neile kui ka avalikkusele, et enamus tänapäeva hüvedest on sündinud tänu teadlaste tööle.

Kell 13.00 algab Toompea Lossi väljakul teaduse ja kõrghariduse muredele ja rõõmudele pühendatud kõnekoosolek, kus omapoolse sõnavõtuga esineb Haridus-ja Teadusminister Mailis Reps. Teadlaste poolt võtavad sõna maailma 1% enimtsiteeritud teadlaste hulka kuuluv Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi juhtivteadur ning Eesti Teaduste Akadeemia uurija-professor Anne Kahru, Tallinna Ülikooli ERC grandi toonud Liisi Keedus, itaalia päritolu Tallinna Ülikooli semiootika professor Daniele Monticelli jt. Samuti kõnelevad Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov ning Tartu Ülikooli Nõukogu liige Ants Nõmper. Eesti Kunstiakadeemia poolt võtab sõna meie doktorikooli juhataja, prof Krista Kodres.

12.30 algab Lossi platsil ka eeskätt lastele suunatud teadusteemaline üritus, mida sisustavad geeniusest leidur ning teaduse populariseerija Aare Baumer, teadusteater Kolm Põrsakest ja sõbrad.

Eelmisel aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud Teadusmarsi liikumine leidis kiiresti palju poolehoidjaid. Nii näiteks toimuvad laupäeval Tallinna-aktsiooniga sarnased üritused veel enam kui 230 linnas üle maailma, eesmärgiga juhtida tähelepanu teaduse olulisusele ning teadlaste probleemidele.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Teadus- ja arendusosakond Üritused