installatsiooni ja skulptuuri osakonna õhtu KUMUs

Skulptuuri ja installatsiooni õpetamise ja õppimise võimalustest Eesti Kunstiakadeemias räägivad professor Kirke Kangro ja dotsent Taavi Talve.

Avatud vestlusringi kaasaegse installatsiooni/skulptuuri seisust Eesti kunstimaastikul on palutud kunstnikud ja õppejõud Johannes Säre, Jass Kaselaan ning Eesti Kunstiakadeemia tudengid Sten Saartis, Hanna Piksarv, Sven Parker, Sten Eltermaa, Kati Saarits. Küsimusi küsib kunstiteadlane Andreas Trossek.

Teemad: Skulptuur ja installatsioonikunst Eestis ja rahvusvahelises plaanis – trendid ja autonoomiaotsingud. Monumentaalne, intiimne, institutsionaalne ja poliitiline ruum. Avaliku ruumi kunst Eestis. Koht kui materjal, kontseptuaalne ja tajupõhine ruum. Aeg ja protsess kui materjal. Materjali semiootika, mitte-tegemise kunst ja tehnoloogiad.

——–

„Minu akadeemia“ sari on nagu avatud uksed kunstiakadeemias, võimalus kohtuda õppejõudude ja (tulevaste) kolleegidega ning mõelda laiemalt kaasa kaasaegse kunstielu küsimustes. Vestlussari sobib hästi ka ettevalmistuseks noortele, kes sooviksid tulla EKAsse õppima.


Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud