Jaam/Lylian Meistri trükikangad

Asukoht:
Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Pärnu mnt 6, Tallinn

Algus k.p.:
20.04.2016

Lõpp k.p.:
07.05.2016

Jaam
Lylian Meistri trükikangad

Kaastegevad: Katarina Meister, Johan Pajupuu

Koht: Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Pärnu mnt 6, Tallinn 

Aeg: 20.aprill – 7.mai 2016

Avamine 20.aprill kell 17

Raudtee ja selle peatuskohtadena väljakujunenud jaamad on ühtaegu ratsionaalse transpordisüsteemi osad, samas aga täiesti metafüüsilised maastikud, kus korraga on võimalik nii paikselt põldu harida kui sõita määramatusse kaugusse. Sisuliselt on raudteejaamas elades võimalik iga päev mitu korda minema sõita. Minule linnainimesest maa-raudteejaama omanikuna on see tunne tähtis: ühel pool rööpaid algavad (või lõppevad) põlised metsad, kaks korda päevas aga sõidab kohale tuledes tsivilisatsioon, rong, mille auks vana jaam nooreneb urbanistlikuks mikromaastikuks tänavavalgustuse, autode ja võõraste inimestega. Ma ei väsi siiani rongi saabumist imetlemast, see annab elule jaamas rütmi. Rongid ise ongi rütm ja kordumine, loodan tõesti, et sellele ei tule minu jaamas lõppu. Tahtsin nad sellisena enda trükikangastele peatada. Minu selle näituse rongid on töötlus joonistele jaamast leitud 1954. aasta NSV Liidu raudteede tehnilise ekspluatatsiooni määruste õppimise käsiraamatust. Jaam ei ole siiski ainult liikumine, vaid ka peatus. Must muld, lagunenud kivikatused ja kruusakarjäär on kohal koos linnulaulu ja rongirütmidega. Kõik näitusel sirguvad taimelapsed, ka nõgesed, liiguvad siit Tori jaama peenardele ja põllule.

Produktsioonimeeskond: Mall Tamberg, Kuido Heinsoo, Guido Aasmaa, Marko Nautras, Erkki Kadarik, Lauri Lenk

Tänud: Maile Grünberg, Katrin Lehtjõe, Kristel Laurits, Kert Viiart, Piret Valk, Melani Joonas, Ann Jürjo, Laur Kivistik, Saarineni maja, Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini ja graafika osakond.

Ekstratänud: Tori jaama on ladestunud pea sada aastat raudtee-inimeste tegemisi. Tunnen nendega sidet ja olen kõigile endistele jaamaelanikele tänulik tehtud töö ja jätkuva toetuse eest.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital. 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond Näitused