Jaana Päeva kotikollektsiooni esitlus ja eelretsenseerimine

Asukoht:
Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari- ja köitedisaini osakonnas (ruum B511, Põhja puiestee 7, Tallinn

Algus k.p.:
19.09.2018

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
19.09.2018

Kolmapäeval, 19. septembril 2018. a kell 17:00 toimub Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari- ja köitedisaini osakonnas (ruum B511, Põhja puiestee 7, Tallinn,) kunsti ja disaini eriala doktorandi Jaana Päeva kotikollektsiooni BAGS FOR ME esitlus ja eelretsenseerimine.
Kollektsioon on kolmas osa loomepõhisest doktoritööst, mis uurib käekottide tähenduslikkust ning positsiooni visuaalse märgina.
Doktoritöö juhendaja on prof dr Nithikul Nimkulrat.
Eelretsensendid on dr Malcolm Barnard ja Kai Lobjakas.

Jaana Päeva doktoritöö eesmärgiks on analüüsida käekoti kui tarbeeseme võimet olla tähenduse kandja toetudes kvalitatiivsele uurimusele käekottide disainist Eesti Vabariigis 1918-1940. Esimene loomeprojekt tegeles uue ja uuenduslikuga, teise kollektsiooni sisendiks olid klassikalise käekoti tunnusjooned ning kolmanda teemaks kohalike Eestis toodetud käekottide eripärad.

Esitletava kollektsiooni sisendiks on rohkem kui kahesaja kohalikes muuseumides säilinud käekoti analüüs. Kottide sari BAGS FOR ME koosneb seitsmest nahkkotist, mille kandvaks ideeks on koti välimuse ning sisemuse vastuolulisus. Tähelepanu on privaatsel ja nähtamatul – koti sisemusel. Tähendust loovad kasutatud materjalid, nende värv, faktuur ja muster, detailid, tehniline teostus ning viimistluse aste. Kollektsiooni eesmärgiks on testida koti sisemuse võimekust olla sõnumikandja.


Tänud: Helle Avila (Eesti Ajaloomuuseum), Anne Tiivel (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum), Ene Heimvell ja Urve Mankin (Tallinna Linnamuuseum), Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari- ja köitedisaini osakond.

 

Üritus toimub inglise keeles.

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Marta Moorats
Viimati muudetud

Aksessuaari- ja köitedisain Avatud loengud