Jaanika Arumi “Eikellegi kõrb” Sakala 3 Teatrimajas

"Eikellegi kõrb" – lavastaja Jaanika Arum
Asukoht:
Sakala 3, Tallinn

Algus k.p.:
20.11.2021

Lõpp k.p.:
08.12.2021

Sakala 3 Teatrimajas etendub Ekspeditsiooni uuslavastus “Eikellegi kõrb” – lavastaja Jaanika Arum. Kolme kunstniku koostöös sündinud lavastus “Eikellegi kõrb” kutsub vaataja müstilistele sisemaastikele pakkudes visuaalset vaatemängu ja helilist naudingut.

Ekspeditsiooni uuslavastuse autorid on lavastaja-näitleja ning EKA kaasaegse kunsti magister Jaanika Arum, visuaalkunstnik ja muusik Helen Västrik ning helikunstnik Mari-Liis Rebane, valguskunstnik Aleksandr Mirson, kostüümikunstnik ja EKA moe vilistlane Jaanus Vahtra, dramaturg Marika Vaarik, teraslinnu autor EKA ehte-ja sepiskunsti vilistlane Taavi Teevet. Graafilise disaini autor on EKA graafilise disaini vilistlane Allan Appelberg.

Lavastuse üheks inspiratsiooniallikaks on Austraalias elav Regent Honeyeater – haruldane laululindude liik, mille isendid on hakanud liigikaaslaste vähesuse tõttu unustama iseenda laulu. Ka Eesti metsadest on viimase 35 aasta jooksul kadunud 3.5 miljonit lindu. Lisaks kohandavad linnas elavad linnud oma laule linnamüras olevate sageduste järgi ning teevad kompromisse oma vokaalses esitluses, kärpides välja teatud sagedusega helisid ja viise oma laulust. Lavastuses kasutatakse eri meediume – etendaja keha, heli, video, valgus ja skulptuur.

Lauri Lagle kunstilisel juhtimisel tegutsev Ekspeditsioon on kooslus, keda ühendab otsing ja soov süvenenult ning teatud põlemiskraadiga tegutseda kunstiteoste loomise nimel. Ekspeditsooni tahe on otsida tundmatut koos teiste mõttekaaslaste, loojate, näitlejate, muusikute, kunstnikega. Püüd luua teoseid, mis tänase hetke ja maailmaga resoneeruks.

Etendused toimuvad Sakala 3 Teatrimajas kuupäevadel 26.11, 27.11 ning1.12, 2.12, 7.12 ja 8.12. 

Lähem info

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Kaasaegne kunst Näitused