Kaisa Maasiku näitus “Su armastus teeb haiget” Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis

Algus k.p.:
15.03.2018

Algusaeg:
17:00

Neljapäeval, 15.märtsil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Kaisa Maasiku isikunäitus „Su armastus teeb haiget”. Näitus on avatud 8. aprillini.

Näitus käsitleb pere- ja lähisuhtevägivalla temaatikat läbi Eesti inimeste lugude. Galeriist saab ühine installatiivne kogemisruum, kus on võimalik mõtiskleda isiklike mälestuste üle.

Kunstnik lisab: „On raske tunnistada, et keegi, keda sa armastad ja kes ka sind armastab, on teinud või teeb sulle haiget. Isegi tahtmatult. Näitusel jagavad anonüümseks jäävad pereliikmed enda läbielamisi ning ka vaataja võib üles kirjutada oma loo. Suur osa meenutustest pärineb just lapsepõlvest: laps ei tea, mis on õige, kuid tunnetab, et miski on väär. Ta sekkub, ta tunnistab.”

Kaisa Maasik (snd 1994) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Fotoosakonna bakalaureuseõppe ning õpib hetkel sealsamas magistrantuuris. Maasiku esimene isikunäitus toimus 2015. aastal ning ta on osalenud rühmanäitustel Eestis, Soomes ja Saksamaal. 2017. aastal teostas Maasik esimesed kuraatoriprojektid: Umbrella Grupi „Tegelt on teisiti” ARSi projektiruumis ja Keiu Maasiku isikunäitus „Kadunud sõbrad” EKA galeriis.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Põhjala Teetalu, Sadolin, Salibar OÜ, Zelluloosi Paberipood, Tartu Linnavalitsus.

Tänud: Joosep Kivastik, Karel Koplimets, Tõnis Peeter Kull, Heiki Maasik, Anni Nöps, Antti Parve, Hanna Samoson, Reimo Võsa-Tangsoo.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

FotograafiaVabade kunstide teaduskond NäitusedSisseastujale