Kirjastus Lugemik esitleb raamatumessil New York Art Book Fair mitmeid Kunstiakadeemiaga seotud kunstnike teoseid

new2016nyabf
15.–18. septembril 2016 osaleb kunstiraamatute kirjastus Lugemik neljandat korda raamatumessil New York Art Book Fair, kus näitab sel aastal kokku 27 erinevat teost.
New Yorgis tuleb esmaesitlusele kolm uut Lugemiku väljaannet:
Alice Kase esimene monograafia, mis koondab Kase kui noorema põlvkonna ühe isikupäraseima maalikunstiku maale, joonistusi ja teoste visandeid aastatest 1998–2016. Raamatu on koostöös kunstnikuga koostanud Mikk Heinsoo ja Indrek Sirkel (EKA), raamatu on kujundanud Mikk Heinsoo.
Mikko Rikala kunstnikuraamat “Towards Nothing” käsitleb tajumise subjektiivsust ning aja möödumist ja selle ilmingute vältimatust. Graafiline disainer Tuomas Kortteinen on raamatu kujunduses samuti rõhutanud teatavat haprust ning objektide kaduvat olemust. Raamatusse on kirjutanud teksti kirjanik Harri Salmenniemi.
Samuti on Lugemikul äärmiselt hea meel esitleda oma esimest koostööprojekti kirjastusega Knock! Knock! Books ning kaaskirjastada nende esimene raamat “Knock! Knock! Books. Notes, Memories and Fictional Accounts of the Published Works”.
K!K!B on kirjastus, mis annab välja kultuuriteoreetilisi tekste. Seni on ilmunud muuhulgas Taani misjonäri Christian Harald Nielseni päevaraamat tema aastatepikkuseks veninud külaskäigust nasakkide juurde Gröönimaal ning kõik kaheksa numbrit saksakeelset avangardset sisearhitektuuriajakirjast Der Inneraum des Abendlandes. Kirjastuse Knock! Knock! Books asutajad ning ka uue raamatu autorid ja kujundajad on Else Lagerspetz ja Loore Sundja, kes moodustasid kirjastuse oma graafilise disaini õpingute ajal Eesti Kunstiakadeemias ja asutasid projekti ülikooli lõputööna.
Knock! Knock! Books’i raamatu esitlus toimus 17. septembril, kohal olid autorid Else Lagerspetz ja Loore Sundja.
Lisaks esmaesitlustele sai sel messil Põhja-Ameerika publik tutvuda ka teiste käesoleval aastal ilmunud uute trükistega: Eesti Arhitektuurimuuseumiga koostöös väljaantud Salto arhitektide & Neeme Külma raamat “Face-to-Face: The Story of the Baltic Exchange”, Marge Monko trükis “Don’t Wind It Up, Turn It On” ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga koostöös kirjastatud Ott Metusala Estoplasti toodangut käsitlev teos “Nobody Expected There Would Be Much Discussion About It”.
Eelnevalt ilmunud trükistest olid messil esindatud väljaanded järgnevatelt autoritelt: Dénes Farkas, Laura Kuusk, Tõnis Saadoja, Tuukka Kaila, LeRoy Stevens, Mari Laanemets, Marge Monko, Kadri Noormets, Johan Tali, Johanna Jõekalda, Siim Tuksam, Anna-Stina Treumund, Jaanus Samma, Flo Kasearu, Mark Raidpere, Merike Estna, Marko Mäetamm, Anu Vahtra, Kristi Kongi, Ott Metusala, Ralf Lõoke, Maarja Kask ja Neeme Külm.
Üheteistkümnendat korda toimuv NY Art Book Fair on maailma suurim kunstiraamatute mess, kus sel korral osaleb rohkem kui 350 väikekirjastust, raamatupoodi, antikvariaati ning kunstnikku 29 riigist üle maailma. Eelmisel aastal külastas messi kolme päeva jooksul rohkem kui 35 000 inimest. Messi korraldab New Yorgis asuv legendaarne Printed Matter – 1978. aastal loodud ja nüüdseks maailma suurim kunstnikuraamatutega tegelev mittetulunduslik organisatsioon.
Lugemik on Tallinnas tegutsev iseseisev kunstiraamatute kirjastus, mille asutasid 2010. aastal graafiline disainer Indrek Sirkel ning kunstnik Anu Vahtra. 2015 aastal liitus Lugemikuga kunstnik ja kuraator Laura Toots. Koostöös noorte kunstnike, disainerite ja teoreetikutega on Lugemik tänaseks välja andnud üle 50 trükise. 2013. aasta kevadel avas Lugemik Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoovil raamatupoe, kus müüakse ligikaudu kahesaja erineva kodumaise ja rahvusvahelise kirjastuse väljaandeid.
Kirjastust Lugemik toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Euroopa Regionaalarengu Fond.
NY Art Book Fair
15.–18. september 2016
Avamine: 15. september
Lugemiku laud: N29
MoMA PS1
22-25 Jackson Ave.
Long Island City
NY 11101
Pressiteate koostas:
Kirjastus Lugemik
Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud