KÖLER PRIZE 2016 Nominentide näitus Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM)

KÖLER PRIZE 2016

Nominentide näitus Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM)

16. aprill – 5. juuni 2016

Näituse avamine reedel, 15. aprillil kell 18:00.

Ekraaniproovid Köler Prize’ile 2016 esilinastus ja ainus seanss Kinos Sõprus kolmapäeval, 13. apriilil kell 18:00.

Köler Prize on 2011. aastal Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi poolt asutatud kunstiauhind, mille keskne eesmärk on populariseerida kaasaegset kunsti ning tõsta esile kohalikul kunstiväljal aktiivselt tegutsevaid olulisi kunstnikke ja kunstirühmitusi.

Köler Prize’ile nomineeritakse viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideeruvat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingulise tegevuse põhjal. Köler Prize’i nominendid valib EKKMi juhtkond.

2016. aasta Köler Prize’i nominentideks on ART ALLMÄGI, KRISTA MÖLDER, KRISTI KONGI, LAURA PÕLD ja RAUL KELLER.

Kunstnikud esitavad omal valikul näitusele kaks teost – ühe juba varem eksponeeritud, soovitavalt viimase kolme aasta loomingust, mida võib ka teatud mõttes pidad kunstniku senist loomingut defineerivaks või esindavaks teoseks, ning teise, spetsiaalselt Köler Prize’ile valminud uue teose.

Köler Prize 2016 grand prix võitja valib näitusele esitatud tööde ning kunstniku varasema loomingu põhjal rahvusvaheline žürii koosseisus: Anu Vahtra (Köler Prize 2015 grand prix laureaat), Julija Fomina (Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuse kuraator), Jussi Koitela (Soome kuraator ja visuaalkunstnik), Jörg Heiser (Ajakirja Frieze kaastoimetaja) ja Katja Mater (Hollandi kunstnik ja toimetaja).

Ka publikul on võimalus näitusel oma sõna öelda, sest lisaks peapreemiale selgub ka kuni 26. maini toimuva hääletuse põhjal publiku lemmik. Mõlema auhinna laureaadid kuulutatakse välja Köler Prize 2016 galal, mis leiab aset käesoleva aasta 27. mail.

Köler Prize’i preemiad tuginevad täiel määral kunstisõbralikul erakapitalil. Juba kuuendat aastat, ehk algusest peale, toetab peapreemia väljaandmist SMARTEN LOGISTICS AS ning publikupreemia garanteerib neljandat korda SALTO AB.

Näitusega kaasneb kunstnike senist loomingut tutvustav kataloog (tekstide autor Eero Epner) ning EKKMi produtseeritud dok. film “Ekraaniproovid Köler Prize’ile 2016”, milles nominendid mõtestavad ja kommenteerivad teineteise loomingut.

2016. aastal toimub Köler Prize kuuendat korda. Varasmealt on Köler Prize’i peapreemia võitnud JEVGENI ZOLOTKO, FLO KASEARU, JAANUS SAMMA, JASS KASELAAN ja ANU VAHTRA.

Köler Prize’i üks asutajatest, EKKMi juhatuse liige Anders Härm, on preemia tausta avanud järgnevalt: “Eestis on mitmeid kunstiauhindu, mis on nime saanud mõne kunstiklassiku järgi. Lisaks sellele, et Köler lihtsalt riimub Turneriga (vt. Turner Prize), ajendas meid auhinnale just Johann Köleri nime panema võimalus teisi auhindu n-ö ajaliselt edastada ja Köler Prize virtuaalselt Kristjan Raua preemia, Konrad Mäe medali ja Eduard Wiiralti preemia ette asetada. Seos 19. sajandi eesti maalikunstniku Johann Köleriga selle asjaoluga ehk piirdubki.”

Lisainfo:

www.ekkm.ee

info@ekkm.ee

+372 5143778

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium, Smarten Logistics AS, Salto AB, Draka Keila Cabels AS, Lugemik, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud