Kristiina Uslar National Glass Centre Glass Prize’i näitusel

Kristiina Uslar "Knot". Foto: Jaan Heinmaa
Asukoht:
National Glass Centre Glass Prize, Sunderland, Inglismaa

Algus k.p.:
16.10.2021

Lõpp k.p.:
13.03.2022

Klaasikunstnik ja EKA klaasi osakonna juhataja, dotsent Kristiina Uslar osaleb näitusel National Glass Centre Glass Prize, Sunderlandis, Inglismaal.

Näitusel osaleb 40 kunstnikku, kelle valis žürii koosseisus Sandra Blach (Glasmuseet Ebeltoft), Reino Liefkes (Victoria and Albert Museum) ja Julia Stephenson (National Glass Centre).

NGC Glass Prize on Euroopa klaasikunsti auhind, mida annab välja Rahvuslik Klaasikeskus, mis sisaldab enam kui 40 Euroopas tegutseva kunstniku tööd. Näitusel olevad kunstiteosed valis välja žürii, kuhu kuulusid Sandra Blach Glasmuseet Ebeltoftist, Reino Liefkes Victoria ja Alberti muuseumist ning Julia Stephenson riiklikust klaasikeskusest. Westoni Kultuurifondi toetatud näitusel on esindatud Inglismaa, Šotimaa, Walesi, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Norra, Taani, Poola, Itaalia, Rumeenia, Hollandi, Tšehhi, Eesti ja Belgia kunstnike tööd. See tutvustab erinevaid tehnikaid ja lähenemisviise, sealhulgas segatehnikaid, klaasivalu, puhutud klaasi, ahjutehnikaid, graveerimist, neooni, pate de verre ja video kasutamist. Näitusel on esindatud kunstnikud, kes töötavad kõigil karjäärietappidel rahvusvaheliselt tunnustatud meistritest kuni suhteliselt uute tulijateni.

NGC Glass Prize veebis

Näitus on avatud 16.10.2021–13.03.2022 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Klaas Näitused