Kunstiakadeemia sisearhitektuuri tudengid jagavad RMK hoones lennukaid ideid pesakastide valmistamiseks

graafiline disain: Mariana Hint
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov
Foto:Renee Altrov
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov

Neljapäeval, 9. aprillil kell 16.00 avavad Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna esimese kursuse üliõpilased RMK (Riigimetsa Majandamise Keskus) Tallinna kontori aatriumis pesakastide näituse “13 tihast”.  Näituselt saab valida meelepärase linnumajakese skeemi ning ise selle järgi kevadekuulutajatele pesakast meisterdada.

Pesakastid disainiti ja valmistati esimese praktilise kursusetöö raames selle õppeaasta sügissemestril. Tudengitel tuli välja valida nii tiivuline lemmik, kes kasti võiks pesitsema asuda, kui ka kasti materjal. Traditsioonilisema saematerjali kõrval võeti kasutusele ka betoon ja painutatud vineer. Enamik kaste on disainitud tihase pesitsemiskohana.

“Mitme töö puhul üllatas mind nii lahenduse tehniline kvaliteet kui ka objekti välimus. Arvestades, et paljude jaoks oli esimene kogemus puutuda kokku nii puutöö kui ka disainiga, on tulemus väga hea,” arvab sisearhitektuuri osakonna professor Hannes Praks ja lisab:

“Käesoleval semestril disainib sama kursus avalikku kasutamisse mõeldud onn-raamatukogu, kuid enamikul tudengitest puudub varasem projekteerimise ja ruumilise vormi loomise kogemus. Seepärast oli linnumajade kavandamine ja ehitamine hea soojendusring enne inimesele mõeldud suuremat sorti kasti projekteerimist.”

Kursust juhendasid Derelict Furniture disainerid Ahti Grünberg ja Tõnis Kalve. Konsultandina käis tudengitega kohtumas Fred Jüssi. Näitusel on eksponeeritud ka zooloog Tiit Hundi linnufotod koos lühikeste kirjeldustega selle kohta, milliseid elukohti need liigid eelistavad.

Külastajad saavad näituselt kaasa võtta endale meelepärase linnumaja projektikavandi ning selle järgi ise kevadekuulutajatele kodud meisterdada. Tiit Hundi sõnul on Eestis linnuliike, kes pesakastides elavad, ligi kolmkümmend ning kuigi kaste võib üles seada aastaringselt, on parim aeg selleks siiski aprill ja mai.

“Jooniste jagamises on midagi kaasaegset. Muusikatööstuses ei püüa samuti alustavad ansamblid enam iga hinna eest esmaseks kuulamiseks CD-d müüa, vaid pigem on kõik netist tasuta saadaval. Seetõttu tundub ka sisearhitektuuri tudengite puhul vaba jagamine tunduvalt mõistlikum, kui esmase loomingu kramplik patendiga kaitsmine. Tulu tuleb hiljem ja kuskilt mujalt,“ kommenteerib Praks tasuta majaprojekti jagamist. 

Näitus „13 tihast“ on RMK Tallinna kontori aatriumis (Toompuiestee 24) avatud 9. aprillist kuni 21. maini, esmaspäevast reedeni kell 9-18. Näitus on kõigile tasuta.

Näituse infograafika kujundas Mariana Hint.

Pressikontaktid:

Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht
Eesti Kunstiakadeemia
solveig.jahnke ät artun.ee
Tel +372 6267 111
Mob +372 5626 4949

Hannes Praks
sisearhitektuuri osakonna juhataja
Eesti Kunstiakadeemia
hannes.praks ät artun.ee

Katre Ratassepp
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
Tel 676 7033, 509 6650
katre.ratassepp ät rmk.ee
www.rmk.ee


Postitas Solveig Jahnke
Sisearhitektuur Viimati muudetud