Kuraatorituur eksperimentaalmaterjalide labori näitusel Mektorys!

Asukoht:
Mektory (Raja 15)

Algus k.p.:
17.10.2018

Algusaeg:
18:30

Lõpp k.p.:
17.10.2018

Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 18.30 on kõik tudengid, õppejõud ja muud huvilised teretulnud kuraatorituurile EKA eksperimentaalmaterjalide labori näitusel Mustamäel Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses (Raja 15). Näitust tutvustavad ja labori uurimissuundadest räägivad tudengite juhendajad ja väljapaneku kuraatorid, disainer Kärt Ojavee ning sisearhitekt Annika Kaldoja. NB! Trolliga nr 5 kulub Mektorysse jõudmiseks ligi pool tundi!

EKA sisearhitektuuri osakonna juures tegutsev eksperimentaalmaterjalide labor on Mektorys (Raja 15) korraldanud juba kolm näitust. Värskel näitusel tuuakse publiku ette põnevad edasiarendamise potentsiaaliga materjalikatsetused, mis on valminud viimase nelja aasta jooksul EKA disaini- ja arhitektuuri teaduskondades õppetöö käigus. Juhendajad on suunanud tudengeid tööstuslike materjalide tagamaid uurima ning avastama iseseisva materjaliloome erinevaid võimalusi.

Erinevalt mitmetest plastidest, mis on disainitud kestma igavesti, on Mektory näitusel olevate materjalide kestvuse aeg kontrollitav – olenevalt nende kasutamisest ja ümbritsevast keskkonnast. Mitmed projektid arutlevad tulevikuvõimaluste üle, kuid eksponeeritud materjalide seas on ka näiteid juba rakenduse leidnud materjalidest. Lisaks saab näitusel tutvuda nelja magistritööga, millest kolm tegelevad kohalike jäätmete väärindamise ja taas ringlusesse võtmisega ning üks siidi morfoloogiaga (Märten Peterson (arhitektuur), Katrin Kabun (tekstiil) Marie Vinter (tekstiil) ja Annika Kaldoja (sisearhitektuur).

Näituse keskmes on seenemütseeli ja saepuru segust spetsiaalselt näituse jaoks kasvatatud eksponeerimispind, mis on valminud eksperimentaalmaterjalide laboris käesoleva aasta kevadel.

Näituse valmimisel aitasid kaasa EKA sisearhitektuuri magistrandid:
Amr Elshaaer
Ahmad Hussein
Tamara Istanbouli
Kadri Kallaste
Seyedeh Sarina Masoumi
Kristiine Špongolts
Andrea Lozano
Eva-Maria Truusalu

Eksponeerimispind: Kaisa Sööt

Juhendajad:
Annika Kaldoja
Erki Nagla
Kärt Ojavee

Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Mektory lahtiolekuajad:
esmaspäevast reedeni 8.30 – 21.00
laupäeval 10.00 – 18.00
pühapäeval suletud

Lisainfo:
Merilin Tee
EKA sisearhitektuuri osakonna projektikoordinaator
+372 5112234
merilin.tee@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Üritused