Linnaruumikonkursi “Teistmoodi avalik ruum” näitus


Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koos Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnaga kuulutasid suve alguses välja tudengitele suunatud linnaruumikonkursi “Teistmoodi avalik ruum”, mille eesmärgiks oli teada saada, mida arvavad Tallinna avalikust ruumist üliõpilased ning millised on nende ettepanekud avaliku linnaruumi muutmiseks ning uute ja funktsionaalsete ruumilahenduste loomiseks. Konkursitöö pidi näitama nii probleemi kui ka lahendust, teemavaldkond jäi osalejate endi valida.
Rotermanni kvartalis on näitusel väljas kõik konkursile esitatud 17 tööd: makett koos seletuskirjaga ühel A4 lehel.
Konkursi töid hindasid Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, arhitekt Villem Tomiste (EAL), Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, arhitekt Katrin Koov (EKA) ning arhitekt ja EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis.
Nelja auhinnalise võistlustöö märgusõnad tähestikulises järjestuses on: “110 meetrit tänavasporti”, “Oaas”, “Taevatee” ja “Valgus”.
EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis tunneb heameelt, et konkursile esitatud töödes on ootamatult palju personaalseid ja täpseid tõdemusi Tallinnast, mis ei ole jäänud võõraks ülevalt alla vaatamiseks vaid on jõudnud ettepanekuni ausaks lokaalseks sekkumiseks.

Lisainfot saab siitsamast EKA kodulehet:
https://www.artun.ee/linnaruumikonkursi-teistmoodi-avalik-ruum-naitus-ja-voitjate-valjakuulutamine/

Võitjaks osutus Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudeng Anna Liisa Saavaste (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala II kursuse tudeng), kelle töö „Valgus” muudab Viru keskuse tunnelis viibimise meeldivamaks elamuseks. 

https://www.artun.ee/tudengivoistluse-teistmoodi-avalik-ruum-voitis-eka-arhitektuuri-ja-linnaplaneerimise-eriala-uliopilane-anna-liisa-saavaste-2/

Näitus on avatud kuni 28. septembrini E-L kell 10-20, P kell 11-18. Näituse kuraator on Kaidi Õis.

“Teistmoodi avalik ruum” konkurssi ja näitust toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja Eesti Arhitektuurimuuseum.

Postitatud