Lütjohann & Sepsivart Hobusepea galeriis

Algus k.p.:
07.02.2018

Algusaeg:
17:30

Lõpp k.p.:
26.02.2018

Kolmapäeval, 7. veebruaril 2018 kell 17.30 avavad JAN LÜTJOHANN (1987) ja UKU SEPSIVART (1988) Hobusepea galeriis ühise näituse „Vähekene, iga päev”.

Näituse kaastekstis viitavad kunstnikud huvile kätega töötamise vastu, mis on olulisel kohal nende kunstnikupraktikas ja ühiseks läbivaks jooneks käeoleva näituse kontekstis. Nad mõtisklevad valmistamisest kui protsessist kusagil tööpingi ärakulutamise ja juhusliku materjali akumuleerumise vahele jääval alal.

 

I

Kui haruldane on hommikul ärgates mitte teada, mida päeval teha.

Töötamine ja töötamine ei ole päris samad

II

Iga kord, kui tööriist on kasutuses, muutub see vähekene väiksemaks.

Iga kord, kui sajab vihma, muutuvad praod mäe sees vähekene suuremaks.

III

Ihalus nikerdamise järele.

Kas on see mõni jõud sarnane sellisele, mis tasaselt kergitab mägesid või laseb mandritel triivida?

IV

Kellel on lubatud lüüa oma korteris lärmi või tekitada segadust?

Ilma aia, õuepealse, kuuri, garaaži või keldrita muutuvad sõrmed rahutuks.

 

 

Jan Lütjohann on saksa skulptor ja õpetaja, kes elab ja töötab Soomes. Näituse kontekstis uurib Lütjohann käsitööriistades peituvaid võimalusi ja piiranguid. Lütjohanni skulptuurid põhinevad tema huvil lihtsate, maalähedaste, industrialiseerimis-eelsest ajast pärinevate tööpinkide vastu, mida on kasutatud nii töötamisel kui ka kogukondlikul lävimisel. Ta kasutab elemente traditsioonist, et tekitada loovat ja sotsiaalset potentsiaali.

Uku Sepsivart võrdleb looduslikke protsesse ja inimese vajadust kätega töötamise järele. Ta jälgib näiliselt lihtsaid, loomade poolt tehtavaid toiminguid ning püüab sarnast kergust ka oma oma töö kulgemisse kaasata. Sellise lähenemisega töötades, proovides leida täiusliku rütmi ja olustikku, mõtestab Sepsivart inimese võimalikku eksistentsi väljaspool tsivilisatsiooni.

 

Näitus jääb avatuks 26. veebruarini 2018.

Täname: Tours n Cars OÜ, Paulo Säätio, Liina Siib, Evelyn Müürsepp-Grzinich, John Grzinich, Nils-Naatan Kaivo, Henna Jula, Marko Sepsivart, Hanna Piksarv.

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud