MIS SAAB KUNSTIAJALOO ÜLDKURSUSTEST?

Dushko Petrovich
Asukoht:
A-501

Algus k.p.:
17.09.2021

Algusaeg:
13:00

Lõpp k.p.:
17.09.2021

Dushko Petrovich (Chicago Art Institute)
Modereerib Andres Kurg (EKA)

Kuidas õpetada kunstiajaloo üldkursusi? Kelle ajalugu need esindavad?

Ja kui neist loobuda, siis mida õpetada nende asemel? Eelmisel aastal lahvatas Ameerika kunstiloolaste seas poleemika kunstiajaloo üldkursuste teemal, kui USA üks vanimaid kunstiajaloo programme Yale’i ülikoolis otsustas loobuda senistest ülevaatekursustest “Sissejuhatus kunstiajalukku: renessansist kaasjani” ja pakkuda nende asemel seeriat temaatilisi kursuseid nagu “Kunst ja poliitika”, “Globaalne käsitöö”, “Siiditee” ja “Religioossed paigad”. Nagu osakond ise selgitas, siis sissejuhatus kunstiajalukku jäi alles ja periood renessansist kaasajani sai kaetud, ent mitte kui ainuvõimalik sissejuhatus erialasse.

Kunstnik ja kriitik Dushko Petrovich, kes juhatab uue kunstikirjutuse (New Arts Journalism) programmi School of the Art Institute of Chicago’s, viib EKAs läbi seminari mis põhineb tema artiklil ajakirjas ArtNews. Artikkel kajastas Yale’i kunstiajaloo kursustega seotud poleemikat ja võttis kokku kunstiajaloo murrangud Ameerika ühendriikides. Seminari keskseks huviks on muu hulgas see, kuidas ülevaatekursus on oluline just kunstnikele ja kuidas väikeriigid saaksid säilitada oma rahvusliku kunstiajaloo, juhtides samas tudengeid oma eriala globaalse reaalsuse juurde.

Loengule järgneb seminar, milles jutuks tulevad tekstid on leitavad siin.
Töökeel on inglise keel.

Palume end registreerida siin.

Koolitus on kõigile EKA töötajatele tasuta (oodatud ka tunnitasulised). Palun märkige registreerimisel koolituse eest tasumise lahtrisse OSALEJA. Koolitusel kehtivad EKA sisesed reeglid nakkusohutuse tagamiseks (vaktsineerimiskuuri läbimine, läbipõdemine või EKAs tehtav kiirtest).

Jaga sõpradega:

Postitas Dagmar Raide
Viimati muudetud

Koolitused töötajale