Moedisaini eriala BA II kursuse näituseprojekt “ETNEW”

Moedisaini eriala BA II kursuse näituseprojekt “ETNEW”

Näitus “ETNEW” on Eesti Kunstiakadeemia moedisaini II kursuse ühisprojekt, mille raames valminud tööd on algselt tõuke saanud eesti etnograafia motiivistikust. Valminud tööde taotluseks on olnud leida side pärimusliku kultuurikeskkonna ja selle eripäradega, kandes seejuures edasi kaheksa noore autori julgeid ja nurgelisi lähenemisi olemasolevale ainesele.

Tulemuseks on näitus, mis panustab vana pärandi mitmekesisusele, tuues see tänasesse päeva nutikal, mängulisel moel. Lisaks rõivastele on esitletavate fotode näol tegemist kaadritega kaheksast võimalikust moefotoseeriast – kujuteldavatest mikromaailmadest, mis peegeldavad noorte autorite isepäiseid katsetusi.  

EKA moedisaini II kursuse moefoto lavastuse projekt “ETNEW” on valminud koostöös moekunstnik Anu Lensmendi ja kunstnik Mark Raidperega.

Osalejad: Anna Jelizarjeva, Frida Jõe, Sigrid Järv, Kristel Kuslapuu, Eva Maria Kõrvas, Liisbet Saue, Liisi Teeväli, Tauri Västrik.

Etno kollektsiooni juhendajad: Marit Ahven, Mariliis Soobard, Margarita Teeääre. 

Näitus jääb avatuks 21. veebruarini 2015. EKA galerii on avatud T-L 12.00-18.00, Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov.

Täname: Aleksei ja Viktor (STARSYSTEM), Hendrik Adler ja Ann-Heliin S (Living Models), Johanna P (AL Model Management), Jane Tõnsing ja Raily Rajaväli (MUAH), ArtPrint.

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud