Moekrokii

Algus k.p.:
20.03.2018

Algusaeg:
17:30

Lõpp k.p.:
05.05.2018

Koolitus on mõeldud neile moe- ja kunstihuvilistele, kes soovivad arendada oma joonistamis- ja visualiseerimisoskusi, saada ülevaate moekrokiist ja -illustratsioonist ning nende kasutamise võimalustest moemaailmas ja mujal.

Koolituse põhirõhk on moekrokiil ehk modelli joonistamisel natuurist. Keskendume moejoonistamises olulistele vaatenurkadele (tehnikad, proportsioonid, stiliseering, poosid jms). Õpime visandama modelli, kasutama erinevaid tehnikaid (süsi, pastellid, akvarell, tušš). Vaatleme ka moeillustratsiooni ja selle omapära.

Koolituse lõpuks loome moeillustratsioonide sarja. Vormistame ja esitleme kursuse jooksul valminud visandeid.

Koolitus kulmineerub kahepäevase töötoaga, mida juhendab Kätlin Kaljuvee koos Björn Koopiga. Valmistame ette ühe või kaks installatsiooni, kus modell asetub futuristliku maailma keskele. See tähendab, et osalejad ei joonista mitte ainult modelli, vaid ka teda ümbritsevat keskkonda ja proovivad tuua pilti sisse disainitud maailma, milles modell asub. Selle sarja jaoks loovad juhendajad spetsiifilised futuristlikud kostüümid ja taustaks modernse arhitektuurilise maastiku. Tehnikatest proovime erinevaid meediume: tušši, värvipliiatseid, markereid, akvarelli, pliiatseid ja tintenpenni. Töötoa tulemusena valmib vähemalt kaks illustratsiooni A1-formaadis.

Vaata videot Kätlini Kaljuvee ja Björni Koopi ühistöö protsessist: https://vimeo.com/102835969.

Koolituse läbinu

  • on saanud algteadmised moekrokiist (proportsioonid, poosid ja nende kujutamine)
  • on saanud algteadmised moeillustratsioonist, tunneb selle eripära
  • oskab luua illustratsiooni etteantud teemadel
  • tunneb ja on õppinud kasutama erinevaid tehnikaid: süsi, pastellid, akvarell, tušš, segatehnika

Juhendajad

Kätlin Kaljuvee on saanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal bakalaureusekraadi 2006. Ta on auhinnatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingus on kesksel kohal looduse müütiline jõud ja elu oma mitmekesises kauniduses. Tema tindipliiatsiga käsitsi joonistatud ja siidikangale trükitud illustratsioonid on saanud ainest Eesti kummituslikest metsadest ja ürgsest loodusest ning kannavad endas vaba ja hingestatud vaimu. Kaljuvee loomingut on tellinud näiteks legendaarne Patti Smith, kelle muusikast ammutab kunstnik inspiratsiooni. Tindi ja vesivärvidega käsitsi illustreeritud töid on Kaljuveelt tellinud ka Givenchy, Rotring ja Samsung. Eesti klientuuri hulka kuulub kohalik poliitiline ja ühiskondlik eliit, lisaks JOIK, Swedbank, Starman, Ivo Nikkolo, Baltika jpt.

Björn Koop on Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini bakalaureus 2005, Saksamaal elav ja töötav autodisainer.

Aeg: 20. märtsil 2018 kl 17.30–19, 27. märtsil ning 3., 10., 17. ja 24. aprillil kl 17.30–20.30 (teisipäeviti), 4. mail kell 17.30–20.30 ja 5. mail kell 10.00–13.00

Koht: ruum 245, Estonia pst 7, Tallinn

Maht: 30 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 22 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (2 EAP)

Hind: 270 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Jaga sõpradega:

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia Avatud Akadeemia kursused