Näitus “Kuidas: elada. Virtuaalsed biograafiad”

Asukoht:
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (Põhja pst 35)

Algus k.p.:
28.09.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
04.10.2018

Kuraator: Marika Agu
Kunstnikud: Laura Põld, Ingrid Allik, Dre Britton
Graafiline disain: Aadam Kaarma & Sandra Kosorotova

Kolm kunstnikku – Ingrid Allik, Dre Britton ja Laura Põld – eksponeerivad EKKMis isiklikust elust ja koduruumist inspireeritud objekte, mis kutsuvad vaatajaid ette kujutama nende autorite võimalikke biograafiaid. Näitusel esitatud tööd viitavad kaasaegsele elutunnetusele ja -viisile. Tegemist on jälgedega, mille abil on võimalik rekonstrueerida üldinimlikke argipäevaseid tegevusi ja elukeskkonda.

Guugeldades vastuseid küsimustele, kuidas teha lõket, milline koeratõug sobib kaaslasena sinu iseloomuga, mida süüa õhtusöögiks või mis põhjustab teatud terviserikke, näib, et igale probleemile on olemas lahendus, tuleb osata ainult küsida. Hakkamasaamine laiemas kultuurilises ja ühiskondlikus mõttes on paratamatult igaühe vabadus ja vastutus ning see on tingitud ka elukeskkonnas leiduvatest vahenditest. Spetsiaalselt selleks näituseks loodud kunstiteos-objektid püüavadki sel rühmanäitusel toimida lähtuvalt oma kasulikkusest, kuid paraku nad kukuvad selles läbi. Kuna neid eksponeeritakse muuseumis, on nad millegi virtuaalse – võimaliku, kujuteldava – võimendatud viitepunkt, mistõttu on tegemist kõike muud kui praktiliste asjadega.

Näitusega kaasneb kataloog, mis sisaldab fotograafi Alan Proosa dokumentatsiooni ning näitusel osalejate pseudobiograafiaid ja elukulgu kujutavaid graafikuid, mille on koostanud kunstnik Camille Laurelli.
Kataloogi esitlus toimub 4. novembril.

Toetajad ja koostööpartnerid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kunstnike Liit.

Näitus on avatud 29. septembrist 4. novembrini. 

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Keraamika Näitused