Näitus MIMIKRI kompab kohastumise piire

Näitus "Mimikri"
Algus k.p.:
12.06.2021

Lõpp k.p.:
22.06.2021

12. juunil avatakse ArtDepoo galeriis (Jahu 12, Tallinn) Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala 2. kursuse tudengite grupinäitus “Mimikri”, mis tegeleb eristumise ja sarnanemise küsimustega. 

Näitus jääb avatuks 22. juunini ning on lahti iga päev kell 12-19.

Kui meil on vaja kohaneda uue keskkonna, sõpruskonna või sotsiaalse olukorraga, siis tähendab see vältimatult ka meie olemuse muutumist, isegi kui vaid detailides. Kust jooksevad piirid vajaliku kohanemise ning oma senise mina kaotamise vahel?

Mitmed loomad kasutavad matkimist edukalt ellujäämiseks ning sarnanemine on kesksel kohal ka pea kõigis inimkooslustes. Lõpuks poleks ükski iidol pooljumala staatuses, kui poleks neid, kes sooviksid temaga sarnaneda.

Ehte- ja sepakunsti tudengid mõtestavad näitusel “Mimikri” enda nägemusi kohanemisest ja võõrandumisest, sarnanemisest ja eristumisest. Mitmekülgselt lahendatud tööd pakuvad käsitlusi nii sügavalt isiklikest kui üldinimlikest vaatepunktidest. Vaatluse all on tehiskeskkonna mõju inimkehale, isikliku taaga ja inimlike hirmude küsimused, aga ka loodusliku vääramatuse temaatika.

ArtDepoo galeriis aset leidval näitusel osalevad Anete Meresaar, Hede Kalev, Joonatan Mäggi, Katariina Kriipsalu, Klara Taberland, Kristiina Tang, Kristjan Tammjärv, Madis Mattus, Tatjana Kutsõk, Oscar Nahan ja Valdek Laur.

Näitus on osa TASE ’21 ja Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammidest.

Tudengite töid on juhendanud: Eve Margus-Villems ja Nils Hint.

Täname: Eesti Kunstiakadeemia, ArtDepoo galerii, Eve Margus-Villems, Nils Hint, Jens A. Clausen, Risto Tali.

Näitust toetavad: Punch Drinks, Tanker

Lisainfo:
Valdek Laur
Valdek.Laur@artun.ee
Telefon: 524 6235

Üritus Facebookis

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondEhte- ja sepakunst