Oktoobris ja novembris: avatud loengud energiatõhusast arhitektuurist

Asukoht:
EKA arhitektuuriteaduskond, Pikk 20, Tallinn

Algus k.p.:
13.10.2017

Lõpp k.p.:
10.11.2017

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond avas aasta tagasi koostöös Merko Ehitusega energiatõhususe professuuri, mille raames juhendavad EKA tudengeid ka sel aastal energiatõhususe ekspert, professor Bernhard Sommer ja arhitekt ning energiadisaini lektor Galo Moncayo. Et energiatõhususe puhul on tegu tulevikuvaldkonnaga, mille kohta Eestis ikka veel teadmisi napib, on kolm prof Sommer ja Moncayo loengutest avatud ka kõikidele huvilistele nii teistest osakondadest kui väljaspoolt EKAt – tudengitele, õppejõududele ja valdkonna praktikutele. Avatud loengud on tasuta, inglise keeles (ilma tõlketa) ning toimuvad arhitektuuriosakonnas (Pikk 20, III korrus).

13. oktoobril kell 12 toimuv loeng kannab pealkirja “Climate and Architecture – Tradition and Engineering” ning vaatleb ehituskunsti traditsioone ja inseneriteaduse edusamme kliima vaatepunktist.

3. novembril kell 10:15 toimuva loengu “Respiration Exacte vs. Mur Neutralisant – from Corbusier to Coop Himmelblau” käigus kõrvutatakse suletud konditsioneeritud süsteemi ja aktiivsete fassaadidega hooneid, jõudes arhitektuuri tänasesse päeva.

10. novembri kell 10:15 avatud loeng “Data Driven Design – towards a new intuition” räägib andmetepõhisest energiatõhususe kavandamisest.

Professor Bernhard Sommer on Austria arhitekt, kes igapäevaselt töötab arhitektuuribüroos Exikon ning õpetab energiadisaini ühes maailma eksperimentaalseimas arhitektuurikoolis – Universität für angewandte Kunst Wien. Exikon tegeleb keeruliste ruumide energiatõhusus-probleemide lahendamisega, kasutades kõige moodsamat digitaalset tehnikat. Alates eelmisest õppeaastast õpetab Sommer energiatõhusat planeerimist Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnas ning avatud loengute sarjas räägib ta sellest, kuidas energiadisain muudab juba lähitulevikus kardinaalselt seda, kuidas me oma linnu ja hooneid kavandame ja ehitame.

Galo Moncayo õpetab Viini rakenduskunsti ülikooli energiadisaini osakonnas ning Innsbrucki ülikooli eksperimentaalse arhitektuuri osakonnas. Ta on osalenud näitustel USAs, Saksamaal, Mehhikos, Austrias, Hispaanias ning olnud külalislektor mitmetes ülikoolides.

Energiatõhususega tegeletakse kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnas 3. kursusel. Sügissemestril omandavad tudengid professor Sommeri juhendamisel digitaalsete töövahendite põhioskused ja teadmised teoreetilisest taustsüsteemist; kevadsemestril rakendavad tudengid omandatud teadmisi ja oskusi, tegeledes avaliku hoone energiatõhususe planeerimisega.

EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise.

AS Merko Ehitus (group.merko.ee) on Baltimaade ehituskontsern, kuhu kuuluvad Eestis AS Merko Ehitus Eesti, Lätis SIA Merks, Leedus UAB Merko Statyba ja Norras Peritus Entreprenør AS. Merko Ehituse aktsiad on noteeritud NASDAQ Tallinn börsil alates 1997. aastast. Kontsern annab tööd ligi 800 inimesele.

Lisainfo:

Pille Epner 
EKA arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator

Tel. +372 642 0071
E-post: pille.epner@artun.ee  

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud