Open ARS: Connectorium

Asukoht:
ARSi maja (Pärnu mnt 154)

Algus k.p.:
06.06.2018

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
14.06.2018

Kuidas kunstnikuna ära elada?
Kuidas teha esimesi samme rahvusvahelisel kunstiväljal?
Kuidas toimib avaliku kunsti süsteem Skandinaavias?
Millised on avaliku kunsti võimalused ja ohud?

Alustav üritustesari OPEN ARS: Connectorium tegeleb just nende küsimustega. Nüüdiskunsti professionaalid, kelle eesmärk on laiendada oma koostöövõrgustikku ja omandada avaliku kunstiga seotud teadmisi – ootame teid osalema!

 

AVATUD ARS: CONNECTORIUMi projekt ootab teid juunikuisele 2×2-päevasele üritusele, mis keskendub Skandinaavimaade avaliku kunsti teemale. Loenguid, ateljeekülastusi, konsultatsioone ja töötuba viivad läbi kuraator ja kunstikonsultant Torun Ekstrand ja kunstnik Jan Christensen. CONNECTORIUMi üritustesarja autorid ja kuraatorid on kunstnikepaar Varvara & Mar, kes on ARSi kunstilinnaku aktiivsed residendid. Connectoorium toimub EKLi Avatud ARSi projekti raames Euroopa Regionaalfondi ja EASi toetusel.

 

Ajakava:

6. Juuni kell 17.00 Torun Ekstrandi loeng, milles ta tutvustab oma rahvusvahelisi projekte, Rootsi avaliku kunsti süsteemi telgitaguseid ning oma kogemusi kunsti konsultandi ja žürii liikmena.

Osavõtutasu 12 EUR

7. Juuni  – toimuvad eelnevalt kokkulepitud kunstnike ateljeekülastused ja kunstnike konsultatsioonid Torun Ekstrandiga. Konsultatsioonidele ootame eelkõige loengus osalejaid.

 

13. Juuni kell 17.00 Jan Christenseni loeng, kus ta tutvustab oma pikaajalist ja mitmekülgset kunstnikupraktikat ja -kogemust avaliku kunsti vallas ning jagab kasulikke nippe rahvusvaheliste koostööprojektide elluviimisest ja osalemisest.

Osavõtutasu 12 EUR (töötoas osalejatele on loeng TASUTA)

14. Juuni 11.00 – 19.00 Jan Christenseni praktikapõhine töötuba, mis keskendub kolmele teemale:

STRATEEGIA elamiseks ja töötamiseks nüüdiskunstnikuna rahvusvahelises kunstimaailmas; NÄIDISPROJEKT: avalike kunstiprojektide põhjalik ettevalmistus ideest valmistamiseni; PRESENTATSIOON: esitlustehnikad ja -töövahendid, mida kasutada presentatsiooni tegemiseks, diskussioon koostööst, tarkvara ja tehnoloogia plussidest ja miinustest.

Teretulnud on kõik kunstnikud, kelle eesmärk on oma kunstiprojektide kavandeid parimal võimalikul moel esitleda. Töötoas käiakse läbi kogu kunstiprojektiga seotud protsess, ideest teostuseni. Samuti jagab edukas kunstnik nõuandeid, kuidas oma kunstnikupraktikaga ära elada.

NB! Töötoas osalejatel on soovitav (ent mitte kohustuslik!) kaasa võtta arvuti ja oma projekti kavand.

Osavõtutasu 36 EUR (sisaldab Jan Christenseni TASUTA loengut).

 

Osalejate arv üritustel on piiratud! Üritustest osavõtmiseks on avatud registreerimine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedZ3Ccqnb2cqYeCBq-WGelaenFtcja33s7vLak46_ChzMQBA/viewform?usp=sf_link

 

Üritus toimub ARSi kunstilinnakus, Pärnu mnt 154 Tallinnas, ruumis 111.

 

Lisainfo: Varvara Guljajeva, varvarag@gmail.com, telefon: 58178424

www.arsimaja.ee

 

Rootsi kuraator ja kunstikonsultant Torun Ekstrand on Rootsi avaliku kunsti valdkonna ekspert, kellel on laialdased teadmised ja kogemused rahvusvaheliste koostöövõrgustike ja koostööprojektide loomises ja juhtimises.

Torun on töötanud rahvusvaheliste kunstiorganisatsioonidega ja kunstnikega alates 2002. aastast. Tema viimaste projektide hulgas on “Songlines for a New Atlas” ja “Make a Change and Mare Balticum”. Ta juhib Art Line EL koostööprojekti, mis on platformiks algatustele, mis keskenduvad avaliku ruumi küsimustele. Samuti on ta  interdistsiplinaarne osaluskunsti koostööprojekti “Think Tank Transbaltic” eesvedajaks Läänemere piirkonnas. Mõlemad eelnimetatud projektid on saanud tunnustust Euroopa Komisjoni poolt.

Torun Ekstrand töötab regionaalse kunsti arendajana aidates ja konsulteerides kunstiorganisatsioone ja kunstnikke. Näiteks kunstiresidentuur A.I.R. Blekinge – Baltic One on tema korraldatud.

Lisainfo: www.artland.se, www.artlinecatalogue.eu, www.artline-southbaltic.eu, www.thinktanktransbalticpilot.blogspot.com, www.konstiblekinge.se

 

Rahvusvaheliselt tunnustatud Norra kunstnik Jan Christensen elab ja töötab Oslos ja Berliinis. Jan on osalenud rahvusvahelistel näitustel alates 2001.aastast. Ta on koostööd teinud järgmiste kunstiinstitutsioonidega: Kunsthaus Baselland, Basel; Artsonje Art Center, Seoul; Stenersenmuseet, Oslo; Galleri F15, Jeløya; Sørlandets Kunstmuseum, Kristiansand; Stedelijk Museum voor Actuele Kunst (S.M.A.K.), Ghent; Viborg Kunsthalle, Viborg; Kubus Lenbachhaus, Städtische Galerie im Lenbachhaus und Kunstbau München ja paljud teised.

Jan on osalenud mitmetes residentuurides nagu IASPIS, Stockholm (2003); Villa Arson, Nice (2004); The International Studio Program of Changdong/The National Art Studio, Seoul (2004), The Irish Museum of Modern Art (IMMA), Dublin (2005); FRAC  des Pays de la Loire, Carquefou/Nantes (2005); The Yeonhee-Dong 195 Residency Project, The Art Council of Korea, Seoul (2007); Montana State University, Bozeman, MT, USA (2010); SIM, Reykjavik; Seoul Art Space Geumcheon (SASG), Seoul (2012) and Viborg Kunsthal, Viborg (2014).

Lisaks sellele on Jan teostanud üle 30 avaliku kunsti tellimuse Norras ja väljaspool seda. Samuti kuuluvad mitmed tema kunstitööd era- ja muuseumikogudesse.

Jan Christensen on mitmetes kunstiorganisatsioonides juhatuse liige või osaleb eksperdina komisjonides nagu Ingerid Fegerstens Stiftelse, Oslo; Fellesverkstedet, Oslo; Tromsø Kunstforening, Tromsø; Prosjektrom Normanns, Stavanger; Billedkunst, Oslo; Sparebankstiftelsen DNB Art Award.

Lisainfo: http://www.janchristensen.org/

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Avatud loengudTöötoad