Paul Bush: linastus ja avatud loengud

Asukoht:
EKA

Algus k.p.:
15.01.2020

Algusaeg:
19:00

Lõpp k.p.:
17.01.2020

Filmitegija Paul Bush, kes on tuntud oma eksperimentaalsete animatsioonidega, annab järgmisel nädalal kolmapäevast reedeni EKAs kolm avatud loengut ja näitab oma filme.

Kaadrisse armumine
Kolmapäeval, 15. jaanuaril kell 19:00-21:00 EKA auditooriumis A101

„See loeng räägib minu muutumisest kunstnikust eksperimentaalseks filmitegijaks ja lõpuks animafilmi režissööriks ning kaaderhaaval filmitegemise valust ja võlust.”

Rumaluse Kunst
Neljapäeval, 16. jaanuaril kell 17:30-18:30 roomis A302

„Puškin kirjutas et luule peab olema veidi rumal. Nüüd kus Ühendkuningriik on lahkumas Euroopa Liidust on paras hetk uurida Briti armastust rumaluse vastu – nii heas kui halvas.”

Narratiivi ääremaal
Reedel, 17. jaanuaril kell 17:30-18:30 roomis A302

„Katse vabaneda kõigist teadaolevaist loo jutustamise reegleist, et liikuda narratiivi seniavastamata aladele.”

Paul Bush
Paul Bush on filmitegija, kes on tuntud oma eksperimentaalsete stop-kaader animatsioonidega. Ta on loonud mitmeid lühifilme nende hulgas “The Cows Drama” (1984), “His Comedy” (1994), “Rumour of True Things” (1996), “Furniture Poetry” (1999), “Dr Jekyll and Mr Hyde” (2001) ja “While Darwin Sleeps” (2004). Ta on võitnud mitmeid auhindu ja tema filmid on linastunud festivalidel, kinodes, galeriides ja televisioonis üle maailma. Eelmisel aastal linastusid tema retrospektiivprogrammid Taiwanis, Brüsselis, Madriidis, Bukarestis ja Lissabonis. Ta on loonud reklaamfilme ning tema klientide hulka kuuluvad ka Philips ja National Panasonic. Ta on kirjutanud 4 täispikka stsenaariumi, millest ühe on ka ise lavastanud ning mis jõudis UK kinolevisse 2013.

Push alustas õpetamist aastal 1981 ning asutas Lõuna Londonis film workshop’i. Ta õpetas visuaalseid kunste Goldsmiths’is aastatel 1995-2001 ja alates 2003. aastast õpetab ta National Film and Television School’is. Ta on andnud loenguid, viinud läbi töötubasid ning juhendanud mitmeid kunsti- ja filmikursuseid üle maailma, seal hulgas Harvardis, Luzerni ülikoolis, Centro Sperimentali di Cinematografia’s Itaalias ja The Animation Workshop’is Taanis.

“Bush on osalt sodi korjaja ja teisalt leiutaja. Millelgi pole piire ja kõik väärib proovimist. See on see, mis on Bush’i tööde puhul tervitatav: kunagi ei tea, millesse sa parasjagu satud, aga sa tead, et see saab olema nutikas, naljakas, provokatiivne ja unikaalne.” (Chris Robinson – Ottawa International Animation Festival, festivali kunstiline juht)

Loengud toimuvad inglise keeles.

Jaga sõpradega:

Postitas Mari Kivi
Viimati muudetud

Animatsioon Avatud loengud