PROF. IVO HAMMERI AVATUD LOENG “Conservators of Architectural Surfaces at Work”

Asukoht:
Suur-Kloostri 11, muinsuskaitse ja restaureerimise osakond

Algus k.p.:
16.04.2013

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
16.04.2013

Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja restaureerimise osakond kutsub avalikule loengule!

16. aprillil 17.00 toimub prof. Ivo Hammeri avalik loeng teemal “Conservators of Architectural Surfaces at Work. The Hanseatic Church of Salzwedel/Saxonia-Anhalt and the Restoration of its Interior Walls.”

Prof. Ivo Hammer on rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert nii monumentaalmaali kui üldisemalt ajaloolise pinnaviimistluse restaureerimise alal. Ta on töötanud ligi 20 aastat (1976-1997) Austria muinsuskaitseametis monumentaalmaalide peakonservaatorina. 1997-2008 oli Ivo Hammer muinsuskaitse osakonna professor HAWK rakendusteaduste ja kunstide kõrgkoolis Hildesheimis. HAWKis töötas ta esmakordselt maailmas välja spetsiaalse õppekava arhitektuurse pinnaviimistluse restaureerimiseks, kus tudengeid õpetatakse “tavalisi” pinnaviimistlusi nagu lubikrohv või lihtsalt värvkate käsitlema sama professionaalsusega kui maalinguid. 2010-2012. aastal oli prof. Ivo Hammer tihedalt seotud Brnos asuva Mies van der Rohe projekteeritud Villa Tugendhati ennistustöödega, olles ühtlasi restaureerimise ajaks moodustatud ekspertide komitee (THICOM) president.

“Tavaliste” arhitektuursete viimistluskihtide restaureerimine on keskne teema ka prof. Ivo Hammeri Eesti Kunstiakadeemias peetaval loengul, kus professor tutvustab nii oma mõtteid antud küsimuses kui annab ülevaate Salzwedeli keskaegse kiriku viimistluskihtide restaureerimisloost.

Loeng toimub EKA muinsuskaitse ja restaureerimise osakonnas Suur-Kloostri 11. Loeng on tasuta ja avatud kõigile.

Teate koostas: Lilian Hansar, professor, EKA muinsuskaitse ja restaureerimise osakonna juhataja

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine Avatud loengud