Ringmajanduse hackathlon “Looming ettevõtlusesse”

Asukoht:
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

Algus k.p.:
20.04.2018

Lõpp k.p.:
22.04.2018

20-22 aprill toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse (IVKHK) Narva kutseõppekeskuses (Kreenholmi 45, Narva) häkaton TeamLab “Looming ettevõtlusesse”, kus saab koos erinevate valdkondade loomeinimeste, käsitööliste, tudengite, disainerite, ühiskonnaaktivistide, ettevõtjate ja teiste huvilistega kogenud mentorite juhendamisel luua uusi loovaid lahendusi, ühendades omavahel loovust ja ringmajandust.

“Tänane Euroopa liigub üha pikemate sammudega ringmajanduse suunas ja pikas perspektiivis on eesmärgiks jäätmevaba ühiskond. Nn “zero-waste” mudel ei tähenda siiski mitte null-jäätmeteket, vaid seda tuleb mõista eelkõige jäätmete ladestamise lõpetamise ja tekkivate jäätmete uuesti materjalina ringlusse suunamisena,” räägib ringmajandusest jäätmekäitluse ekspert (PhD) Jana Põldnurk ning lisab, et ringmajanduse tõhus elluviimine eeldab panust ja teadlikkuse tõusu nii jäätmetekitajate kui ka potentsiaalsete ringlussevõtjate ehk teisese toorme kasutajate poolelt, samuti uute kogumisskeemide arendamist ja teisese toorme väärtustamist.

TeamLab on 48-tunnine äriideede maraton, mille eesmärgiks on uute innovaatiliste äriideede valideerimine, meeskondade moodustamine, tootearendus sealjuures prototüüpimine ja ärimudeli loomine.

Eesmärgiga tunnustada osalejaid meie partnerid toovad järgmised auhinnad:

– Ühele meeskonnale on Loov Eesti poolt auhinnaks koht ainulaadses veebipõhises arendusprogrammis PESA, mis alustab november 2018. Selle vahendusel saab loomeettevõtja tuge oma idee edasirendamiseks. Auhinna väärtus on 1500€.

– Ühele meeskonnale on Hollandi Suursaatkonna poolt välja pakutud teenusepakett nende toote edasiseks arendamiseks. Auhinna väärtus on 300€.

– Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit pakub ühele meeskonnale stipendiumi ning mentorlus-programmi tekstiiliettevõttes;

– Pank Luminor pakub ka omalt poolt eriauhinda ühele meeskonnale.

 

Registreerimine kuni 19. aprillini: Osalemine TeamLab’is  koos koolituse, mentorluse, lõuna-, õhtusöögi ja kohvipausidega maksab õpilastele ja tudengitele 5€, kõikidele teistele huvilistele 15€.

Tasumine toimub sularahas kohapeal või MTÜ Loov Eesti pangakontole: EE211010220245381228. Tasumisel ülekandega palume selgituseks märkida “TeamLab 20-22.04 2018”. Arve väljastatakse peale makse laekumist.

 

Registreeri end üritusele SIIN.

Lisainfot ürituse kohta leiad SIIT.

 

Ürituse korraldajad on Loov Eesti, Ida-Viru Loomemajanduskeskus ja Textileinventory. TeamLab on osa “Loov Eesti+Maa” programmist, mida toetavad EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, Briti Nõukogu ja Euroakadeemia.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Üritused