SÄRFITUD/PINSOL

SÄRFITUD/PINSOL

EKA Nahakunsti osakonna näitused koostöös ülikoolidega Ungarist ja Soomest. Partneriteks Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest (MOME) ja Hämeen University of Applied Siences (HAMK).

Jalatsid, kotid, peakatted, kindad.

Näitus toimub paralleelselt kahes galeriis: 

“PINSOL” Hop Galeriis 7.-26. mail 2015 

ja “SÄRFITUD” Disaini – ja Arhitektuurigaleriis 12.-23. mail 2015.

Hop Galerii näitusel “PINSOL” eksponeeritakse õppetööna valminud jalatseid. Valikus on saapad ja kingad, mis valminud nii tööstuslikke põhimõtteid innovatiivselt rakendades kui käsitöötraditsioone austades. Ühendavaks lüliks on pinsol – detail, mille külge kinnituvad nii jalatsi pealis- kui alusdetailid. Pinsol on jalatsi selgroog.

Disaini – ja Arhitektuurigalerii näituse “SÄRFITUD” eesmärgiks on eksponeerida viimastel aastatel valminud erinevaid aksessuaare: sandaale, kotte, peakatteid ja kindaid. Näitus loob kohtumisvõimaluse kolmes ülikoolis õppetöö käigus sõltumatult sündinud töödele, asetades distantsilt valminud tooted omavahel dialoogi. Näituse pealkirjaks on nahatööga seotud erialane termin, mis seob ja liidab läbi materjalikasutuse tudengite loomingut.

Näituse raames toimuvad Disaini – ja Arhitektuurigaleriis töötoad, mis avavad nahatöö eripärasid. Töötoas osaleja saab endale ise valmistada käsipistelise nahkaksessuaari – PINAL 

Näituse koostasid: Marta Moorats, Mari Masso, Kaire Olt, Jaana Päeva, Anneli Filipov, Lennart Mänd.

Näitusekujundus valmis  Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna koostöös sisearhitektuuri ja mööblidisaini magistrantide –

Kadri Ruusna, Mari-Liis Sõber, Maria Liiva, Kaarin Kokk , Alina Nurmist, Kadri Tonto, Albert Buchkov

ja graafilise disaini magistrantidega – Maarja Jullinen ja Mart Varik

Näituse korraldamisel olid abiks:

Móni Segesdi, Reet Klettenberg, Hannes Praks,

Eesti Kultuurkapital, Ungari Instituut, Eesti Instituut Ungaris , Skinnova OÜ, Brunner OÜ, Räpina Paberivabrik AS 

Nahakunst Postitatud