SISU–LINE #4: Naked Space esitlus

Graafiline disain: Stuudio Stuudio
Asukoht:
Eesti Sisearhitektide Liit, Rüütli 4

Algus k.p.:
13.06.2018

Algusaeg:
15:30

Lõpp k.p.:
13.06.2018

Olete oodatud ruumiuurimusliku ajakirja SISU–LINE #4 esitlusele kolmapäeval, 13. juunil kell 15.30 ESLis.

Värskelt trükist saabunud ajakiri põhineb SISU sümpoosionil Naked Space / ‘Alasti ruum’(Luzern / Tallinn), arutledes muutuva ruumi ja arhitektuuri kui elava organismi võimalikkuse üle. Hoonete erinevad kasutus-, vahekasutus- ja konserveerimisviisid ning juurdeehitused intrigeerivad ja inspireerivad inimesi huvituma eksperimentidest linnaruumis ning suhestuma reaalse koha ja hoone emotsionaalselt.

Oma ruumist, poliitilisest ruumist ja alasti ruumist räägib Eva Franch Londoni Architectural Association School of Architecture verivärske juht, kes kriitilise praktikuna on aktiveerinud arhitektuuri- ja kunstiskeenet New Yorgi Storefront for Art and Architecture galeriis.

SISU–LINE uurib metamorfooside kogemusi, ruumi aktiveerimise ja ruumilise sekkumise taktikaid ja võimalusi praktiliste näidete varal, keskendudes mahajäetud hoonete ümbermõtestamisel ruumi mitmekihilisusele. Arhitekt Juhan Rohtla ja sisearhitekt Tarmo Piirmets kirjutavad hüljatud tööstushoone transformeerumisest Eesti Kunstiakadeemia uueks õpikeskkonnaks. Haaravaid uuskasutusprojekte mujal maailmas analüüsivad Pascal Angehrn, Pinkcloud.dk ehk Leon Lai ja Nicolai Schlapps ning Tom Bosschaert. Visuaalesseed käsitlevad aja ja ruumi suhteid filmitegijate Ülo Pikkovi, Ella Raideli ja Sander Saarmetsa pilgu läbi. Hoonete transformeerumist süstematiseerib akadeemilises võtmes filosoof Eik Hermann.

Eestis on sisearhitektuuri õppimisel ja õpetamisel pikk traditsioon, ruumiharidust on käinud siin omandamas lätlased, leedukad ja kaugemadki naabrid. Võib uhkusega öelda, et Eestis on omanäoline sisearhitektuuri koolkond. Ajakirja kaante vahele mahuvad 2017. aastal valminud Kunstiakadeemia sisearhitektuuriosakonna magistriprojektid – Oksana Hetman, Alina Nurmist, Kätlin Pesur ja Andrea Tamm – juhendajate kommentaaridega. Kuidas uuenevad õpetamise meetodid ja suunad erialal, sel teemal arutleb professor Graeme Brooker Londoni Royal College of Artist.

SISU–LINE on ruumivaldkonna praktikuid ja teoreetikuid ühendav väljaanne, et luua ruumiga tegelevate erialade vahelisi praktikapõhiseid ja uurimuslikke seoseid. Ajakirja teadusartiklid on eelretsenseeritud, publikatsioon kuulub Eesti Teadusinfo klassifikaatorite süsteemi (1.2).
SISU–LINE kolleegiumiga on ühinenud prof Markus Berger Rhode Islandi Disainiülikoolist, dr Liina Unt EKA doktorikoolist ja Kees Spanjers Euroopa Sisearhitektide Nõukogust ECIA.

SISU sümpoosion ‘Alasti ruum’ / Naked Space sündis Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Kunstiakadeemia ja Luzerni Rakendusteaduste ja Kunsti Ülikooli koostöös.

Suur tänu kaasautoritele ja toetajatele, tänu kelle entusiasmile ‘Alasti ruumi’ uurimus sündis: Eesti Sisearhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital ning Borg, Deltalight, Elke Mööbel, Floorin, Interstudio, Hals Interiors, Vivarec, Moodne Valgustus, Fagerhult.

Väljaandjad: Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond ja Eesti Sisearhitektide Liit
Toimetus: Tüüne-Kristin Vaikla, Eva Näripea
Kolleegium: Markus Berger, Jüri Kermik, Edina Dufala-Pärn, Martin Melioranski, Triin Ojari, Liina Unt, Kees Spanjers
Graafiline disain: Stuudio Stuudio

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Sisearhitektuur Üritused