SOFJA MARKAROVA ISIKNÄITUS HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE

SOFJA MARKAROVA ISIKNÄITUS HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE

18.06 – 7.07.2015

HOP galerii

Avatud: 11 – 18

Suletud kolmapäeval

Neljapäeval, 18. juunil kell 18 avatakse Hop galeriis ehtekunstnik Sofja Markarova näitus HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE.

Sofja Markarova isiknäitus pealkirjaga HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE on iselaadne ülima esteetika otsing,  intuitiivne katse püüda käehaardest ja kokkulepetest väljapoole jäävat nö eluvälist ilu. Mõiste ‘surm’ lisab püüdlusele kättesaamatust ja rõhutab kogu ettevõtmise võimatust.

Autori dialoogi käigus surmaga avaneb vaatajale inglite taevane hierarhia – kord, mille taustale võib projitseerida ka ehetele kõige olemuslikuma. Ehetesse peidetud jumalikkuse manifest avaldub nii vormis, materjalis kui ka kromaatilistes valikutes. Vormi ülim sümmeetria, materjali sünteetilisus, kaasaegseimad töötlusvõtted ning visuaalne monokroomsus loovad koos Sofja esteetiliste eelistuste koodi. Püüdluses üleloomulikele olevustele omase täiuslikkuse poole saavutab ehe jumaliku, teomorfse vormi autonoomsuse. Sõltumatus inimkehast muudab ta peaaegu virtuaalseks.

Ehteseeria koosneb kaelaehetest, mille valmistamisel on kasutatud polüuretaani, uretaankautšukit, polülaktiidi, komposiitvaiku, kummi, marmorit, hõbedat ja kulda.

Sofja Markarova on äsja Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti erialal magistritöö kaitsnud noor kunstnik, kes on üles astunud näitustel Taanis, Suurbritannias, Belgias ning Eestis.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.


Ehte- ja sepakunst Postitatud