Sümpoosion „Dekodeerides harjumuspärast“

Gareth Kennedy. NCAD FIELD
Asukoht:
Kai kunstikeskus, Tallinn

Algus k.p.:
15.10.2021

Algusaeg:
15:00

Lõpp k.p.:
16.10.2021

6. Tallinna Fotokuu sümpoosion avardab biennaali peanäituse „Intensiivsed paigad“ kontseptuaalset raamistikku ning pakub välja hulga poliitilist kujutlusvõimet stimuleerivaid ettepanekuid, et juhtida meid eemale praeguste ühiskondlike eluviiside põlistamisest liikumaks parema enesevalitsemise ning hoolivama ja empaatilisema kooseksistentsi poole.
Sümpoosionil esinevad: Jasmina Cibic, Tanja Engelberts, Aziza Kadyri, Gareth Kennedy, Ingel Vaikla 
Kõigepealt nõuab selline transformatsioon, et analüüsiksime riikide ja suurfirmade biotehnoloogilisi, majanduslikke ja ühiskondlikke järelevalvestrateaegiaid, mis on nii sügavalt ja sujuvalt meie igapäevaellu lülitatud, et oleme need omaks võtnud, ning mis teadliku uurimiseta jääksid nähtamatuks. Sümpoosion keskendub strateegiatele ja taktikatele, mille abil saab lahti mõtestada ja avalikustada kontrollimehhanisme, mis peituvad sotsiaalsetes süsteemides, sh hariduses, arhitektuuris ja linnaplaneerimises, digitaaletiketis ja -suhtluses, keskkonnapoliitikas ja mujalgi. Ammutades inspiratsiooni intensiivsete paikade kontseptsioonist ja analüüsides erinevaid ruume, mis esindavad järelevalveühiskonda, vaatlevad sümpoosionil kõnelejad lähemalt, kuidas nähtamatud rõhumisstruktuurid valitsevad meie meeli ja ihu ning kuidas arendada välja ruumiline, digitaalne ja infrastruktuuriline arusaam ja teadlikkus, mis juhataks meid säästlikuma, õnnelikuma ja tähenduslikuma tuleviku poole.
Sündmusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.
Sümpoosioni otseülekanne on jälgitav ka Tallinna Fotokuu YouTube kanali vahendusel.
Intensiivsed_paigad_Fotokuu_EKKM_2021_photo_Paul_Kuimet copy
Näituse vaade: ‘Intensiivsed paigad’, EKKM, Tallinn 2021. Laura Kuusk, Kuidas liikuda nagu limahallitus, 2021. Performance, mixed media. Foto: Paul Kuimet
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Fotograafia Näitused