Eve Kaareti köitekunst Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus

Algus k.p.:
17.09.2019

Lõpp k.p.:
22.10.2019

TÄHIS kui märk ja teeviit TÄHISTAB kahekümneaastast perioodi kahe isiknäituse vahel. Loometee alguses huviorbiidis olnud ise pargitud taimparknahast objektid on asendunud süvenemisega köitekunsti. Näitusele valitud köited on TÄHED kunstniku loomingus, TÄHISED, mis on saanud suuremat TÄHELEPANU kas väljaspool loomeprotsessi või selle sees. Isiknäitus “TÄHIS” on valik 20 aasta jooksul grupinäitustele ja kollektsionääridele tehtud köidetest.

Näitus TÄHISTAB armastust naha, erilise ja väärtusliku materjali, vastu. Enamikes töödes on kasutatud nahka ning vanu ja uusi nahale ainuomaseid tehnikaid.

Köitekunstnik on interpreet, kes paneb TÄHELE ning tõlgendab raamatu autori ja kujundaja sõnumit raamatu välimuses ja konstruktsioonis, lisades raamatule väärtust või tehes sellest eksklusiivse kunstiteose. Nahkköitest saab TÄHIS raamatu sisu ja vormi loojate sümbioosist.

Näitusega TÄHISTAB kunstnik ka 50. eluaasta täitumist.

Eve Kaaret on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala (BA 1995, MA 2000) ja töötab 2012. aastast alates samas aksessuaari- ja köitedisaini osakonna meistrina. Ta kuulub Eesti Nahakunstnike Liitu (2002) ja Eesti Kunstnike Liitu (2019).
Jaga sõpradega:

Postitas Aksessuaari- ja köitedisaini osakond
Viimati muudetud

Aksessuaari- ja köitedisain