Tallinna linnaruumis avanevad mastaapsed heli- ja kunstiinstallatsioonid heliLAINED

Asukoht:
Tallinn, erinevad kohad

Algus k.p.:
28.03.2016

Lõpp k.p.:
03.04.2016

Alanud nädalal üle kogu Tallinna toimuv linnafestival Tallinn Music Week (TMW) kolib tänavu kevadet tervitades ka õue. Linna südamesse kerkivad Telliskivi Loomelinnaku ja Viru Keskuse toel EKA Sisearhitektuuri osakonna disainitud ja ehitatud unikaalsed heli- ja kunstiinstallatsioonid. Reedel ja laupäeval muutub Balti jaamast Telliskivi Loomelinnakusse viiv Reisijate tänav rõõmsalt kihavaks festivalialaks tänavatoidu ja elava muusikaga. 


TMW arhitektuurset ja helilist kehastust linnaruumis hakkavad tähistama kolm kaasaegse puitarhitektuuri võimaluste piire kompavat maamärki – merekarpi meenutav kõlakoda Musumäel, aknast sisse voolav portaal Nunne tänaval EKA Sisearhitektuuri osakonna esisel ning õuegalerii Telliskivi väljakul. “heliLAINED” nimelised mastaapsed installatsioonid sündisid EKA sisearhitektuuri üliõpilaste, arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami ning arhitektuuripraksise PART koostöös.

Puitinstallatsioonide kuraatori, arhitekti Sille Pihlaku sõnul on “heliLAINED” kooslus puidust vabavormilistest kõlakodadest ja muusikateostest, milles kuulaja kulgemine läbi objekti määrab kogetu:
„Igas asukohas on heli ja ruum muutuv ning kordumatu. Loodame nii kõnetada linna ennast, pakkumaks uusi ruumikogemusi ja tegevusi linlastele, toomaks rohkem puitu tänavatele ning loomaks voolujoonelisi vorme rangete nelinurksete hoonete vahele. Lisasime Musumäele Viru Väravate juurde kõlakoja, mille katuse all piknikku pidada, muusikat nautida või kasvõi sõpradele esineda. EKA Sisearhitektuuri osakonda lõime aknast sisse voolava portaali, kutsumaks ka juhuslikke möödujaid selle sisemuses toimuvast osa saama ning Telliskivi platsile õuegalerii, kus korraldada pop-up näitusi ning kulgeda koos visuaalse ja helilise saatega.“

Installatsioonid on loodud tähistama erilist helikujundust Tallinna linnale, mille autoreiks on BBC Radio 3 saatejuht Nick Luscombe, tantsuroki Death in Vegas asutajaliige, soundimeister Steve Hellier ning elektronmuusik ja Üle Heli festivali korraldaja Aivar Tõnso. Tegu on katketega Nick Luscombe’i kuraatorprojektist Musicity Tallinn, mis koosneb linnahäältest, linnaga seonduvatest muusikafragmentidest ning autorite Tallinnast inspireeritud omaloomingust.

„heliLAINED“ projekti pidulik avamine ning Musicity Tallinn heliteose esitluskontsert koos audiovisuaal-kunstniku Tencu koostatud erinevaid ajastuid ja linna piirkondi siduva foto- ja videomosaiigiga toimub kolmapäeval, 30. märtsil kl 19:00 Erinevate Tubade Klubis.

Reedel ja laupäeval panevad TMW, Telliskivi Loomelinnak ja Tallinna Tänavatoidufestival raudteejaama ja turu vahelise Reisijate tänava ning loomelinnaku kihama maitsvate toitude ja meeleoluka muusikaga. Hipiajastu hõngu toob festivalile Reisijate tänavale parkiv Soome funkbändi Eternal Erection Woodstocki stiilis tuuribuss Funky Bus, mille katusel koos põhjanaabritega möllavad ka meie funki ja souli bändid.


TMW helilainete, arhitektoonika, tänavatoidu ja kena kevadilma kohtumispaigad:


Kolmapäev, 30. märts

Kolmapäevast on avatud kõik kolm heli- ja kunstiinstallatsiooni: Musumäel, Nunne tänaval EKA Sisearhitektuuri osakonna esisel ja Telliskivi väljakul, kus saab kuulata Musicity Tallinn helikujundust.

18:00 “Eesti Kunstiakadeemia puidust väikevormid” õuenäituse avamine Telliskivi väljakul asuvas heliLAINEs.

Telliskivi LAINE loob uue selgroo Loomelinnakule – õuegalerii, kus saab kulgeda koos visuaalse ja helilise saatega. Esimene näitus tutvustab EKA Arhitektuuri- ja Sisearhitektuurikateedri traditsiooni puitinstallatsioonide ehitamisel ning annab ülevaate “heliLAINE” ehituslikest keerdkäikudest.


19:00 „heliLAINED“ pidulik avamine ja Musicity Tallinn esitluskontsert Erinevate Tubade Klubis.

„heliLAINED“ projekti pidulik avamine ning Musicity Tallinn heliteose esitluskontsert koos erinevaid ajastuid ja linna piirkondi siduva foto- ja videomosaiigiga.


Reede, 1. aprill 16:15-19:00 – „heliLAINED“ linnalava,
Nunne tn 16

16.15 Holy Motors
17:00 ekke
17:45 Lüki Prihoda
18:30 Bowrain (SI)

Reede, 1. aprill 18:00-01:00 ja laupäev, 2. aprill 13:00-01:00 – Reisijate tänav ja Telliskivi Loomelinnak

TMW, Telliskivi Loomelinnak ja Tallinna Tänavatoidufestival panevad Reisijate tänava ning loomelinnaku kihama maitsvate toitude ja funkiva muusikaga.

Tänavatoitu pakuvad: Frenchy, Renard Coffee Shop, La Tabla, Trühvel, Food@ttack, ÖKU, Naan Cafe, Uulits, Kaks Kokapoissi, Vao Kitchen, Konteiner, Tokumaru, Papa Joe Falafel, Mondo pop-up Cafe “Jalalabad”. Joogiga toetab Fritz-Kola.

Laupäev, 2 aprill 13:00 – 01:00 Funky Bus Reisijate tänaval
Soome funkbändi Eternal Erection’i tuuribussi Funky Bus katusel möllavad koos põhjanaabritega ka meie ja Läti gruuvimasinad.

13:00 Very Cool People (LV)

14:00 Estrada Orchestra (EE)

15:00 Lexsoul Dancemachine (EE)

16:00 Eternal Erection (FI)

Laupäev. 2. aprill 12:00 – 15:00 Musumägi, „heliLAINED“ linnalava

Musumäe välilaval esinevad Portugali soundimeister Batida, Soome räppar Rauhatäti ning meie underground-supergrupp Rebel Angel ja mahedalt tiksuv NOËP.

12:00 Batida (PT)

12:45 Rauhatäti (FI)

13:30 Rebel Angel (EE)

14:15 NOËP (EE)

Laupäev, 2. aprill 16:15-19:00 – „heliLAINED“ linnalava, Nunne tn 16
16:15 Motobor
17:00 meisterjaan
17:45 Moa Pillar (RU)
18:30 St Cheatersburg

TMW linnaruumi tegevusi toetavad Telliskivi Loomelinnak, Viru Keskus, EKA Sisearhitektuuriosakond, arhitektuuripraksis PART, Tallinna Tänavatoidufestival, Eesti Arhitektuurimuuseum, Narvo – Nordic Timber, Mountain Loghome, Würth, Tallinna Kesklinna Valitsus, KiirWarren. Musicity Tallinn projekti teostumisele aitas kaasa Eesti Arhitektuurimuuseum.

“heliLAINED” installatsioonide autorid ning teostajad: EKA Sisearhitektuuri osakonna tudengid Mariann Drell, Ardo Hiiuväin, Lennart Lind, Henri Kaarel Luht, Andrea Miku, Mariette Nõmm, Johanna Sepp, Kertti Soots, Sabine Suuster, Teele Tomson, Birgit Õigus ning arhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam koostöös arhitektuuripraksisega PART..

Musicity Tallinn autorid: Nick Luscombe (UK, Musicity), Steve Hellier (UK), Aivar Tõnso

TMW festivalipassid, mis tagavad sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse (v.a. 31. märtsil kl. 19:00 Kuurikatlas toimuval festivali Klaaspärlimäng esitletud Kristjan Järvi, DJ Mr. Switch ja Klaaspärlimäng Sinfonietta ühiskontserdil) ning sisaldavad eripakkumisi muude festivaliosade raames, on saadaval hinnaga 55 eurot. http://tmw.ee/et/passid/festivalipass
Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis. http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/tallinn-music-week-2016-38991

Soodustused TMW partnerite klientidele:
Nordea panga ja Telia klientidele pakub festival võimaluse soetada festivalipass/piletid erihinnaga. Nordea klientidele kehtivad soodustused: Stockmann MC kaardi omanikele -10% festivalipassi/piletite hinnast, Gold krediitkaardiga -20% festivalipassi/piletite hinnast ja Platinum krediitkaardiga -30% festivalipassi/piletite hinnast. Telia klientidele kehtib -20% soodustus festivalipassi/piletite hinnast. Lisainfo www.telia.ee/partnerpakkumised

TMW delegaadipass, mis tagab pääsu festivali raames 1.–2. aprillil toimuvale muusikatööstuse konverentsile ja 1. aprillil NO99 teatris toimuvale Creativity for Change foorumile, on saadaval hinnaga 275 €. Delegaadiks registreerumine TMW kodulehel: http://tmw.ee/et/passid/delegaadipass

Ainult Creativity for Change foorumil osalemiseks on TMW veebipoes müügil piiratud arv pileteid hinnaga 175 € http://tmw.ee/store

Kaheksas Tallinn Music Week toimub 28. märtsist 3. aprillini 2016. Lisaks pealinna muusikaklubides toimuvatele kontsertidele ja muusika- ning loovtööstuse konverentsile leiavad festivali raames aset tasuta „Linnalava“ etteasted, vestlussari „TMW jutud”, restoranifestival „TMW maitsed”, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm „TMW kunst“ ning õllegurmaanide festival Tallinn Craft Beer Weekend. Esmakordselt liituvad TMWiga tänavu Disainiturg ja filmiprogramm. Lisainfo: http://tmw.ee/et/programm

Tallinn Music Week 2016 esitleja on Nordea pank, suurtoetajad Telia, Nordic Hotel Forum, Eesti Meedia
Partnerid: Viru Keskus, Telliskivi Loomelinnak, Tuborg, Red Bull, La Muu, Tallink, Lux Express, Raadio Uuno, Raadio 2, ERR, Kultuurikatel, Lennusadam, Hansabuss, Music Estonia, Fritz-Kola, Moe 1886
Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Ettevõtluse Arendamise SA

Lisainfo:

Ingrid Kohtla
Tallinn Music Weeki kommunikatsioonijuht
+372 5309 1293
ingrid@tmw.ee
www.tmw.ee
facebook.com/tallinnmusicweek

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Sisearhitektuur Üritused