Tänavused Abakhan Creative Award nominendid on Ingrid Helena Pajo, Cärol Ott, Katrin Aasmaa

Asukoht:
EKA 3. korruse aatrium

Algus k.p.:
15.01.2019

Algusaeg:
16:30

Lõpp k.p.:
15.01.2019

marekmetslaid__MMP4099
marekmetslaid__MMP4105
marekmetslaid__MMP4111
marekmetslaid__MMP4124
marekmetslaid__MMP4131
marekmetslaid__MMP4138
marekmetslaid__MMP4142
marekmetslaid__MMP4150
marekmetslaid__MMP4160
marekmetslaid__MMP4128
ingrid helena pajo 3
ingrid helena pajo 2
ingrid helena pajo 1
Katrin Aasmaa BRAT NADEZDA vertical
Katrin Aasmaa VELTA landscape
Disainer Cärol Ott_ Foto Marin Sild
Disainer Cärol Ott_ Foto Marin Sild (1)
Disainer Cärol Ott_Foto- Margus Mäe

Tänavu teist korda toimuva Abakhan Creative Award nominendid on Ingrid Helena Pajo, Cärol Ott ja Katrin Aasmaa. Stipendium on loodud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele ja antakse välja seni tehtud projektide ja portfoolio põhjal. See on noorte eesti moedisainerite jaoks ainulaadne võimalus, kuna tegemist on ainsa säärase rahalise stipendiumiga. Toetussummaks on märkimisväärne 2000 eurot. Nominentide seast kuulutatakse võitja välja 15. jaanuaril, EKA Design Showcase’iga kaasneval näitusel, EKA 3. korruse aatriumis kell 16.30.

Abakhan Creative Award ‘19 nominendid

Ingrid Helena Pajo
Žürii tõstis esile Pajo väga hingestatud portfooliot, mis lähtus Rooma temaatikast ja kangaste taimedega värvimisest. Teda võib pidada kontseptuaalseks ja protsessikeskseks autoriks, kes otsib new wave esteetikas ürgseid juuri. Muljet avaldas ka portfoolio tekstiline osa.
Portfoolio

Cärol Ott
Žürii sõnul on Otti portfoolio visuaalselt eklektiline, kollaažilik ja mänguline. Eraldi toodi välja uhtmaterjalide projekti Prangli saarel, kus kevadised üleujutused ja rannaniidud kandsid merelt maismaale materjale, mida disainer on oma loomingus kasutanud.
Portfoolio

Katrin Aasmaa
Noore disaineri looming on hoogne ja tema tihtipeale isegi brutaalset jõudu sisaldavat käekirja on huvitav lugeda. Aasmaa stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Tal on oma maneer ning tema suhtumist ja kindlameelsust tasub väärtustada. Oma viimase kollektsiooniga on Aasmaa muutunud isikupärasemaks, tajuda on autori tugevat selgroogu, kes koostab koostab valitud elementidest teadliku kollaaži.
Portfoolio

Züriisse kuulusid: ehtekunstnik Tanel Veenre, tekstiiilikunstnik Krista Leesi, Abakhani esindaja Kristine Stroom, moeosakonna juhataja Piret Puppart, disainer Kärt Ojavee.

Lisainfo:
Piret Puppart
piret.puppart@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

MoedisainMoestilistika NäitusedÜritused