Tarmo Salini koomiksiraamatu esitlus

Asukoht:
EKA söökla kõrval olev ala, A100

Algus k.p.:
19.10.2018

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
19.10.2018

Reedel, 19. oktoobril kell 17 toimub Eesti Kunstiakadeemia uues hoone ruumis A100 (söökla kõrval) kunstnik Tarmo Salini uue koomiksiraamatu “Tihti mõtleb kunstnik koomiliselt / Kunstnik & projekt” esitlus.

Tarmo Salin on skulptor, installatsiooni-, maali- ja koomiksikunstnik, kelle käekirja iseloomustab napp, kujunditihe ja eneseirooniline, autobiograafial põhinev, ent suure üldistusastmega kujundiloome ning absurdile orienteeritud jutustusviis. Oma koomiksites, mis on vahest ka saateks konkreetsele installatsioonile või kollaaži- ja maaliseeriale, tegeleb Salin kunstniku kohaga ühiskonnas, tema staatusega ning üldisemalt loomingulise inimese ees seisvate valikutega. Näituseformaadi kõrval – tema eelmiseks isiknäituseks oli koos Ekke Väliga 2016. aastal Linnagaleriis teostatud “Mõttetu süsteem II” – on Salin alati paralleelselt töötanud koomiksiformaadis. Eelmise Salini koomiksiraamatu “Kunstnik, kunst ja kunstnikuprojekt” andsime välja tiimiga Tarmo Salin, Hanno Soans ja Anu Vahtra kirjastuse “Lugemik” alt 2013. aasta lõpus.

Skaala Publishing on mikro-kirjastus, mille taga seisavad EKA doktorant Hanno Soans ja EKA fotograafia osakonna magistrant Silvia Sosaar.

Skaala Publishing kreedo: “meie raamatute eesmärk on sünteesida rahva eetost. seega oleme enamasti emakeelsed, erandid ette nähtud. oleme rõhutatult harivad, aga püüame ka vastukarva paitada. me ei koorma teid üle, pigem spinnime sügavuti, kulutades koos teiega vaipa auku. eelistame ilu- ja ihukirjandust, aga ei põlga ei koomiksit ega dotseerivat teooriat. elame korraga eelmises ja järgmises sajandis, luues sildu alguse ja lõpu vahel ja põletades neid, ikka selleks et mittekunagi liiga kohal olla. vahendame, et olla vahetud, vahest isegi valetame, et pärale jõuda. aga ei vabanda ealeski.”

seni ilmunud: herman melville, “kirjutaja bartleby. wall street’i lugu”, 2017

Raamatu “Tihti mõtleb kunstnik koomiliselt / Kunstnik & projekt” väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital. Raamat esitlusel müügis soodushinnaga.

Lisainfo:
Hanno Soans
+372 5127021
hanno.soans@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Üritused