TASE 2013 – lõputööde näitused ja sündmused

Asukoht:
Tallinn

Algus k.p.:
03.05.2013

Algusaeg:
16:31

Lõpp k.p.:
22.06.2013

TASE’13 – Eesti Kunstiakadeemia üliõpilas- ja magistritööde näitused, avatud kaitsmised, avalikud loengud, linnalised sekkumised, üliõpilaste omaalgatuslikud projektid ja ERKI Moeshow.

Eesti Kunstiakadeemia seob kevadeti üheks tervikuks oma peamised avalikkusele suunatud üritused, ühendades magistrantide lõputööde väljapaneku, tudengite omaalgatuslikud kunsti- ja disainiprojektid, avalikud kaitsmised ja ERKI moeshow üheks kunstisündmuseks, mis kaasab Tallinna erinevaid punkte ja vältab läbi jaanipäevani.

Lisaks TASE13 põhinäitusele Eesti Arhitektuurimuuseumis, Rotermanni soolalaos (31. mai–9. juuni) toimub maist juunini hulk teisi lõputööde väljapanekuid, lõpetajate isikunäituseid, tudengite omaalgatuslikke kunstiprojekte, installatsioonide avamisi, avalikke loenguid ja ERKI moeshow, millega EKA püüab kinnistada kaasaegse kunsti, disaini ja arhitektuuri kohta ühiskondlikus mälus.

NB! Info näituste jms kohta täieneb igapäevaselt veebilehel tase.artun.ee !

* * *

ÜRITUSED JA SÜNDMUSED KRONOLOOGILISES JÄRJESTUSES (AVAMISTE JÄRGI)

* * *

Simulaakrum

Stsenograafia eriala magistriõppe lõpetajad Henry Griin, Ele Krusell, Eve Ormisson, Sander Põldsaar

18, 19, 20, 23, 24. aprillil kell 19:00 Von Krahli teatris

target=”_blank”>ETENDUSE TREILER

Lavastaja Mart Koldits ja stsenograaf-operaatorite trupp loob makettide, kaamerate ja ekraanide abil lavastuse, mis neelab vaataja endasse. Kasutades allikmaterjalina Wachowskite kultusfilmi “The Matrix” ehitatakse päris elu klotsidest “Simulaakrum” – väljamõeldis, mille tõelisuses pole mõtet kahelda. Näitlejaid pole, aga vaatajatest saavad kangelased. Seda muidugi ainult vabatahtlikkuse alusel.

Ma usun reaalsusesse, kuigi tean, et see uskuja on kokku monteeritud. Muutub stsenaarium, muutub ka elulugu. Kõik on planeeritud. Minu osaks jääb täpselt välja mõõdetud liigutused ja loomulikult kõlavad repliigid. Võttemeeskond töötab ekraani taga nagu kellavärk. Kaamerad võtavad mind õige nurga alt. Ma ei pea muretsema. Roll sobib mulle ideaalselt. Ma ei tea kuidas see kõik lõpeb. Aga ma tean, kuidas see algab.

Prantsuse filosoof Jean Baudrillard on rääkinud kolmest simulaakrumitüübist. Esimeses matkib kujutis reaalsust, teises see asendab reaalsuse ning kolmandas muutuvad kujutis ja reaalsus eristamatuteks.

Kunstiline rühmitus “Department of Desire” liikmed:
Von Krahli Teatri lavastaja
MART KOLDITS
Eesti Kustiakadeemia stsenograafia osakonna magistrandid
HENRY GRIIN, ELE KRUSELL, EVE ORMISSON, SANDER PÕLDSAAR
Operaator
URMAS JÕEMEES
Von Krahli Teatri töötajad
JANNO JAANUS, KRISTIINA PRAKS

2011. aastal lõi sama kunstnike rühmitus Von Krahlis teatrit ja live-filmi kokku segava lavastuse “Ihade osakond”. “Simulaakrum” on selle kauaoodatud järg.

* * *

Olev Prints ja Tartu Jaani kiriku kadunud värvid

Johanna Lambi magistritöö põhjal valminud näitus

Arhitektuurimuuseumi keldrisaal

21. aprill – 26. mai

Tartu Jaani kirik ja tema terrakotafiguurid ei ole alati olnud tellispunased. Kunagi olid skulptuurid erksates toonides värvitud, kiriku seinapindu aga katsid maalingud.

 

Näitusel esitletakse Tartu Jaani kiriku nüüdseks kadunud värve – seinamaalinguid ja skulptuuride värvilist viimistlust – läbi Olev Printsi jooniste, akvarellide ja fotode. Kunstiajaloolane O. Prints (1915–1996) tegeles pikemalt Jaani kiriku uurimisega 1950.–1960. aastatel. Oskusliku fotograafi ja joonistajana jättis ta oma uurimustööst maha pärandi, mis on haruldase infoallikana omandanud hindamatu väärtuse. Tema joonised ja fotod Jaani kiriku seinamaalingutest on ainuke tänaseni säilinud allikas Eesti linnakirikus olnud suuremast keskaegsest maalinguprogrammist, skulptuuride värvikihtide dokumentatsioon aga suure potentsiaaliga uurimismaterjal, mis oma teostuslaadilt eraldi tähelepanu vääriv. Käesoleval näitusel tuuakse O. Printsi joonised avalikkuse ette esmakordselt.

Eksponeeritakse ka väikest valikut Jaani kiriku ainulaadsest skulptuurikogust.

Näituse kuraator: Johanna Lamp

Näituse kujundaja: Kristo Kooskora

Näituse toetaja: Kultuurkapital

* * *

Köler Prize 2013 nominentide näitus

Fotoosakonna lõpetaja Karel Koplimetsa magistritöö Köler Prize 2013 nominentide näitusel

EKKM, Põhja pst 35

28. aprill – 16. juuni

T-P 13:00-19:00

Köler Prize on 2011. aastal Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi poolt asutatud kunstiauhind, mille eesmärgiks on populariseerida kaasaegset kunsti ning tõsta esile kohalikul kunstiväljal olulisi kunstnikke ja rühmitusi. Igal aastal nomineeritakse Köler Prize’ile viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideerivat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingu põhjal. 2013. aasta Köler Prize’i nominentideks on Karel Koplimets, Paul Kuimet, Kristina Norman, Jaanus Samma ja Triin Tamm. Kunstnikud esitavad omal valikul näitusele kaks teost – ühe juba varem eksponeeritud, soovitavalt viimase kolme aasta loomingust, mida võiks ka teatud mõttes pidada kunstniku loomingut defineerivaks teoseks, ning teise spetsiaalselt Köler Prize’ile valminud või Eestis varem eksponeerimata uue teose.

Vt täpsemalt: http://www.ekkm.ee/naitused/koler-prize-2013-nominentide-naitus/

* * *

Flo Kasearu Majamuuseum

Fotoosakonna lõpetaja Flo Kasearu magistritöö

Pebre 8

FKM lahtiste uste päevad toimuvad 24. aprillist kuni 5. maini 2013, teisipäevast pühapäevani kell 14—20, pärast seda on võimalik ekspositsiooni külastada välja kuulutatud sündmuste raames või leppides kunstnikuga kokku e-posti aadressil flo@flokasearu.eu.

Flo Kasearu miljööväärtuslik majamuuseum asub Pelgulinna vaiksel kõrvaltänaval hubases puitmajas. Kunstnik avab oma kodu külastajatele, kellel on võimalus saada elamusterikkalt osa tema kodustuudio loomingulisest atmosfäärist. Isikumuuseumina pöörab FKM suurt tähelepanu kunstniku loomingulise natuuri ja keskkonna vahelistele suhetele.

Maja kaheksas korteris, pööningul ja keldris on püsivalt eksponeeritud kunstiteosed, esemekogu ning arhiiv. Ekspositsiooni keskse telje loob muuseumi maja ise, samuti uurib noor kunstnik sotsiaalse tundlikkusega kodu, kodutuse, koduigatsuse ja kinnisvara omamisega seotud emotsioone. Muuseumi aias on vabaõhuinstallatsioonid ja meisterdamisnurgad lastele. Muuseumi avamisega tähistatakse ühtlasi ka Flo Kasearu sünnipäeva.

Vaata lähemalt:

http://www.facebook.com/FloKasearuMajamuuseum

* * *

Muuttuum

29. aprill – 11. mai

Draakoni galerii keldrisaal

Näitus „MUUTTUUM“ tutvustab Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide üliõpilaste käesoleval õppeaastal sündinud julgemaid, subjektiivsemaid, (enese)kriitilisemaid sissevaateid maalikunsti kaootilisse, kunstiajaloo raskusest koormatud ja kaasaegse kunsti poolt proovile pandud masinavärki. Teisisõnu keskendub näituseprojekt maali “mõtte” – selle olemusliku tuuma otsingutele ja vaatlustele. Kuivõrd selle mõttelise keskme asukoht ja tähendus ümbritseva kunsti ja elu suhtes on pidevas muutumises – nagu omamoodi kultuurilises Browni liikumises -, saamegi rääkida muuttuumast.

http://www.facebook.com/events/140964676091492/

* * *

 0

Fotograafia eriala lõpetaja Katrin Sarapuu magistrinäitus

Hobusepea galerii

2. mai – 13. mai

Katrin Sarapuu on õppinud Tartu Ülikoolis filosoofiat ja lõpetanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafia eriala. Hetkel õpib Sarapuu Eesti Kunstiakadeemia fotograafia magistriõppes, avatav näitus on osa kunstniku magistritööst. Näitus koosneb kunstniku sõnul autobiograafilistest sündmustest inspireeritud teostest. Kunstnik võtab vaatluse alla valulike kogemuste erinevad aspektid ning püüab juhtunut mõtestada.

„kuhu sa kadusid?
ei ole kadunud, on mujal olemine
pidev enesepiinamine mõttetute mõtetega
millex?
masohhism on tugevam & salakavalam,
ta on alateadvuse saadik
sa võid nüüd puhata,
lase end vabax
ära karda,
sa ei kaota midagi“

Vaata lähemalt: http://www.eaa.ee/hobusepea/eindex.htm

* * *

Avatud Akadeemia kujunduskunsti ja graafilise disaini BA lõpetajate ühisnäitus

Tallinna Keskraamatukogu Estonia pst. 8

6. mai – 18. mai

Avatud E-R 10-19, L 10-17

* * *

Henri Hüti lõputöö avalikud showingud

Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis, Pühavaimu 5

Maikuu reeded, 18:00

* * *

Laud

10. mai – 8. september 2013

Tartu mnt 1 EKA krundil

LAUD on 24 h avatud galerii Tallinna linnaruumis, kus valge galeriikuubiku asemel märgistab ruumi laud. Galerii asukohaks on Eesti Kunstiakadeemia krunt aadressil Tartu mnt 1.

Tegemist on Kumu kunstimuuseumi näituse “Aedade järelelu” pilootprojektiga, mis on avatud 1. juuni – 8. september 2013.

Projekti initsiaatorid ja idee eestvedajad on Grete Veskiväli ja Eve Arpo rühmitusest You Must Relax. Osalevad arhitektid: Lauri Eltermaa, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Ahti Grünberg ja Tõnis Kalve.

* * *

Me oleme lähedal ärkamisele kui näeme unes, et näeme unes

Liisa Kruusmägi (EKA joonistamise eriala MA lõpetaja) ja Liisi Küla

EKA G, Estonia pst 7

15. mai – 27. mai

Liisa Kruusmägi (EKA joonistamise eriala tudeng) ja Liisi Küla (Londoni Kunstiülikooli Wimbledoni Kunstikolledži meediakunsti tudeng) ühisnäitus lähtub saksa filosoofi Novalise aforismist ning püüab tõlgendada ühel ja teisel viisil unenägusid ja nende nägemisi.

Kruusmägi maaliseeria “Magajad” lähtub und nägevate inimeste kujutamisest: autor joonistas portreteeritavaid siis, kui nad magasid. Kui joonistus oli valmis, äratas ta magaja ning küsis nende viimati nähtud unenägude kohta. Hiljem valmisid joonistuste põhjal maalid, millele on kirjutatud unenäod.

Liisi Küla tööd loovad dialoogi unenägude ja mälestuste vahel: kaootilised helid viitavad sürrealistlikele nägemustele kõige sügavamates ajusoppides, olgu need siis kartused, ihad või kujutatud avarus. Eksponeeritavad teosed proovivad aru saada mitmesuguste kunstnike nägemustest, ammutades inspiratsiooni muuhulgas Nathalie Djubergi klaasimaailmast, kus “muinasjutud on hulluks läinud ja paralleelne universum on habras kui klaas.” Liisi Küla videod loovad erinevaid metafoore ja ideid mööblile, ent edastavad ka unenägude meeleolu, juhatamaks vaataja personaalsele rännakule. Kunstnik on loonud ruumi, kus on tükike fantaasiat reaalsuses.

VAATA LÄHEMALT

* * *

ENCOUNTERS of Visual Art and Music

Maali eriala lõpetaja Susanna Emilia Salama magistritöö näitus

Draakoni galerii keldrisaal

15. mai – 25. mai 2013

My thesis statement is, that music and painting are the same thing. What

mostly divides them from each other is merely the material form they take, bu the means of inner expression work in a similar process. Even thought no-on could ever declare for sure, that there would be a direct correspondence in

musical tones and colors, are these two anyhow inseparable in the way they work as means of expression, in means of expressing emotions.

When I started to ponder the topic, many questions arose in my mind. How

music affects our mind or how is visual imagery created in our mind? Do certain colors correspond to certain tones in music? What do painting and music have in common and what are the disjunctive factors?  In what relation can they be seen similar to each other? How do visual art and music communicate with each other? Are there similarities in the creative processes?

Only after a short research I found that painting as an act is not comparative to the act of playing music but rather to composing music.

* * *

Sekkumised 

EKA klaasikunstieriala BA lõpetajate ja välisüliõpilaste grupinäitus

16. mai – 9. juuni 2013

Avamine 15. mai kell 18:00

GaleriiPINK, Telliskivi 22

Osalevad: Maria Tamm, Caspar Sild, Natalja Jemets, Aleksandra Wojciechowska ja Justyna Żak.

Avatud K-P, 12-18
www.facebook.com/GaleriiPINK

* * *

Eksitus

Tiina Söödi magistritöö etendused
Etendus kõne ja žestidega

18. ja 19. mai 19:00

Okasroosikese lossis

Lavastus ja esitus: Tiina Sööt
Helikujundus: Stray Dog
Kestus: 30 min.
Piletid 7/5/3 eur piletilevis ja kohapeal
www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/?show=29408

„Eksitus“ on etendus eksitustest, mis juhtuvad siis, kui inimesed omavahel suhtlema hakkavad. Tahtlikest ja tahtmatutest eksitustest kuulaja ja kõneleja vahel, eksitustest esineja ja publiku vahel, eksitustest verbaalse ja mitteverbaalse kanali koostöös. Saatuslikest arusaamatustest ja sellistest eksitustest, mis eksikombel tähenduslikuks muutuvad.

Mõnda aega tagasi juhtus minuga järgmine lugu […] ja täiesti juhuslikult […] segati meile vahele […] ja nüüd siis juhtus nii […] keda ma polnud kaua aega näinud […] ja igal juhul võib öelda […] nii […] ja kui me nüüd uuesti kohtusime […] mul oli ka ebamugav […] nagu ühemunakaksik […] ma siis igaks juhuks ei öelnud midagi […] loomulikult oli see kõik palju põnevam […] ma muidugi vastasin samaga […] lõpuks jäi asi nii […] aga lugu ise ei ole veel läbi […] lugu jätkus sellega […]

Vaata: http://www.facebook.com/events/520083641371924/

* * *

ERKI moeshow

Elektriraudtee Pääsküla Depoo

18. mai, 19:00

Spetsiaalne rong väljub Balti jaamast kell 18:00

Moesündmus, mis sai alguse 1982. aastal Eesti Riikliku Kunsti Instituudi tudengite algatusena, on oma publikut üllatanud igal aastal uute lahenduste ning pööraste kollektsioonidega. Kuna moeshow on olnud kunstitudengite demonstratsioonüritus, avangardse rõivaloomingu ning enese väljaelamise lavaks, on see kasvanud üheks oluliseimaks ning oodatuimaks moeetenduseks Eestis! Kõik toimub spontaanselt. ERKI Moeshow ei sea kellelegi ega millelegi piire ette. Kasuta ja loo kollektsiooni tehes mida iganes.

Tänavusel aastal rännatakse uude reaalsusesse ning ületatakse oleva, jättes kõik vana seljataha. Kui soovid ammutada inspiratsiooni tuleviku uudsusest ei saa Sa ERKI Moeshowlt puududa!

Õhtu on täis piiritut mängulisust ning lendlust. Laval näitavad end 32 parimat kollektsiooni.

Täpsem info:

http://erki.artun.ee

* * *

Avatud Akadeemia vabade kunstide eriala BA lõpetajate näitus

Tallinna Keskraamatukogu,  Estonia pst. 8

20. mai – 31. mai

Avatud E-R 10-19, L 10-17

* * *

Lõppmäng 2013

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna üliõpilastööde ülevaatenäitus.

27. mai – 22. juuni

Draakoni galerii

Pikk 18

Vaata siit lähemalt!

* * *

Global Container

29. mai

Genialistide Klubi, Tartu, Lai 27 taga

Põhiosas astuvad üles EKA tudengid

Doris Feldmann ja Mari Lääne – semestri kursuseetendus.

Juhendajad Erik Alalooga ja Andrus Laansalu.

Doris Feldmann, Mari Lääne, Henri Griin (stsenograafia), Marianne Jõgi (skulptuur), Kaarel Kütas (skulptuur), Mihkel Maripuu (maal) – kontsert isetehtud pillidel, 2012/2013 aasta kursustetööd.

Juhendajad Erik Alalooga ja Andrus Kallastu.

Sasha Ketova, Tarvo Porroson, Robin Nõgisto – 2013. aasta matkaperformance’i kursuse esitlus, juhendaja Mai Sööt

Lilli Tölp, Aili-Maarja Mäeniit, Benedict Bognar, Marcela Horvat, Sten Saarits, Katarina Meister, Ruda Malin, Angela Maasalu, Urmas Lüüs, Susanna Salama – videotööd 2012. aasta sügissemestri kursuselt. Juhendajad Mai Sööt ja Kilian Ochs.

* * *

Mis meist saab? Saame kokku

31.mai – 17.00 (Asukoht selgitamisel)

Aktsioon MIS MEIST SAAB? SAAME KOKKU on EKA Disainiteaduskonna magistrantide ühisprojekt, millega soovitakse näidata, et tudengitel puudub ühine keskkond, kus saaksid erinevate erialade tudengid koos õppida ja luua kontakte, mis on vajalikud ka edasises töös loomeinimestena. Näidatakse, et EKA tudengitele läheb korda „majaga“ toimuv. Soovitakse, et praegusest ajutisest lahendusest ei saaks alaline olukord. Soovitakse, et jätkuksid asjalikud ning arengule suunatud arutelud, millest sünniks toimivad lahendused.

Näituse tarbeks on loodud 1378 väikest lippu – üks lipuke iga EKA-s õppiva tudengi kohta. Lipukesed on vaadeldavad kui ühe terviku osakesed, mis praegu paiknevad mööda linna laiali ja mille koguarv ei ole seetõttu tajutav. Installatsiooni toetavad õppetöö ja tudengitega seotud EKA hoonete ees asuvad suured lipud, mis tõmmatakse masti EKA platsil toimuva näituse toimumisega samal päeval. Lippudel võib näha lõhutud EKA sümboolikat, mis kajastab omakorda tudengite hetkeolukorda.

31. mail kell 17.00 toimub Tartu mnt 1 krundil aktsioon, kuhu on oodatud kõik huvilised, ühiselt suundutakse aktsiooni järel läbi linna Rotermanni soolalattu.

Autorid: Liisa Aid, Piret Mägi, Liina Palkov, Kaiu Koll, Kadi Paasik, Kristiina Oppi, Liis Plato, Triin Amur, Aleksandra Pavlenkova, Katarina Kotselainen, Terje Salupuu, Sandra Kosorotova, Martha Caecilia Stewart.

Juhendaja: Ketli Tiitsar

* * *

Eesti Kunstiakadeemia magistritööde näitus TASE’13

Eesti Arhitektuurimuuseum, Rotermanni soolaladu, Ahtri tn 2, Tallinn

31. mai – 9. juuni

Kuraator: Gregor Taul

Kujundaja: Mart Vainre

Graafiline disain: Epp Õlekõrs, Ott Metusala

Abivägi: Solveig Jahnke

Näituse avamine 31. mai kell 18:00, Eesti Arhitektuurimuuseumis, Rotermanni soolalaos

Näituse avamisele eelneb Disainiteaduskonna tudengite aktsioon “Mis meist saab? Saame kokku!” algusega kell 17.00. Asukoht selgitamisel!

TASE’13 keskne näitus – magistrantide lõputööde näitus – toimub sel aastal Eesti Arhitektuurimuuseumis, hallates Soolalaos kõiki korruseid, see tähendab, et  ühel näitusel on esindatud kõikide Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe lõpetajad. Näitus on avatud 31. maist 9. juunini.

Läbi näituse toimuvad  seal magistritööde avalikud kaitsmised, performatiivsete lõputööde ettekandmised ning asjakohased vestlusõhtud.

Festivali koordinaator Gregor Taul seob tänavuse lõputööde näituse jätkuvalt aktuaalse EKA (uue maja) teemaga, püstitades küsimusi kaasaegse kunsti-, disaini- arhitektuuri- ja kunstikultuurialase kõrghariduse kohta. Haarates totaalselt erineva suunitlusega magistritööd näituse tervikidee teenistusse, uurib Taul ühtlasi lõputööde väljapaneku võimalikkust kuraatorinäitusena.

 

* * *

Audiovisuaalne kunstietendus Gamaheh valem

Rüütelkonna hoones, Kiriku plats 1

1.06.2013 kell 15:00-19:00

 

1. juunil toimub Tallinna Vanalinna Päevade programmi ametliku osana rahvusvaheline audio-visuaalne kunstietendus “Gamaheh valem”, mille ideeks on lõimida omavahel erinevad kunstivaldkonnad (muusika, kunst, teater) kokku 4 tunni pikkusesse kunstietendusse. Etendust esitatakse 3 korda järjest 4 stsenaariumis erinevates hoone ruumides. Otsusta ise, millal tuled ja mida vaatad. Lase end inspireerida…

 

Üles astuvad kolme kunstiülikooli Eesti Muusika- ja TeatriakadeemiaEesti KunstiakadeemiaRootsi Kuningliku Muusikaakadeemia tudengid ja vilistlased. Ettenduse kunstiliseks juhiks on Sasha Pepeljajev ja kogu etteaste on inspireeritud Ernst T. A. Hoffmanni jutustusest “Meister Kirp”. Video-talk Sashaga-  frameborder=”0″ allowfullscreen> width=”100%”> width=”100%”> target=”_blank”> frameborder=”0″ allowfullscreen> width=”100%”> width=”100%”>#

 

Meeleolu tõstavad PostinstrumentumTaavi TulevOMAtsirkusTeater Vene TeatrikoolNUKU stuudioEllerheinMüstika tantsustuudio ja treenitud loomad.

Etendus on külastajatele tasuta

Rohkem infot- www.facebook.com/ArtUpCareer 

* * *

Alla 50 000 ei tee ma midagi

Ehte- ja sepakunsti eriala BA tudengite lõpunäitus

Tallinna Ülikooli Astra maja aatriumis, Narva mnt 25

Näitus on avatud 06.06.2013-19.06.2013, 10.00-18.00

Näituse avamine 06.06.2013 kell 18.00

Näitusel on esitatud Eesti Kunstiakadeemia, ehte- ja sepakunsti tudengite läbilõige õpingute jooksul tehtud töödest. Noored ehtekunstnikud mõtisklevad selle üle misläbi ja mis hetkel muutuvad nende teosed väärtuslikuks. Oma loomingus on nad kalliks pidanud ka igapäevaseid materjale. Looma on neid tõuganud usk oma ideede jõusse. Hind selgub hiljem.

Eksponeeritud on kontseptuaalne ehe ja sepis. Tööd varieeruvad oma suuruses kui ka materjalis – puidust metallini, plastikust luuni.

Skulpturaalsete kompositsioonidega astuvad üles Siim Kuusemäe, Liis Tamm ja Hanna Laur, oma ehteid näitavad Kairin Koovit, Ruta Petronyte, Anneli Oppar, Triin Pukk, Maria Kadarpik, Darja Popolitova.

* * *

Graafilise disaini BA lõputööde näitus

Kanuti Gildi SAALi keldrisaal, Pühavaimu 5

Lõputööde avalikud esitlused toimuvad 7. juunil, kell 10:00-16:00 SAALis (Pikk 20)

Näituse avamine 7. juunil kell 19:00, Pühavaimu 5

Näitus avatud:

8.-15. juuni

11:00-19:00

Sel kevadel lõpetab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna 9 noort disainerit. Seda tähistab 7. juunil Kanuti Gildi SAALi Keldrisaalis avanev lõputööde näitus, kus on võimalik tutvuda kolme õppeaasta jooksul arenenud huvide ja oskustega viimase viie kuu vältel valminud projektide läbi. Näha saab nii omanäolisi individuaal- kui ka mahukamaid koostööprojekte.

Lõputööde avalikud esitlused toimuvad 7. juunil, kell 10:00-16:00 SAALis (Pikk 20) ja lõputööde näituse avamine toimub kell 19:00 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis (sissepääs Pühavaimu 5). Näitus jääb avatuks 8.-15. juuni, kell 11:00-19:00.

Osalevad disainerid: Taavi Aher, Allan Appelberg, Gert Gutmann, Janno Killing-Jaago, Laura Nõmmik, Katrin Nõu, Walter Piirmets, Erin Tooma, Martin Veisman

NB! Sissepääs tasuta!

* * *

Moeosakonna I kursuse tudengite eksperimentaalse vormiõpetuse tunni raames valminud vineerspoonist kostüümid 

Viru keskuse aatriumis, Viru väljak 4

10.06-30.06

* * *

———————————

NB! Programmis võib toimuda muutusi ja täiendusi, jälgige ajakohast teavet tase.artun.ee ja Facebookis.

Lisainfo:

Gregor Taul

TASE koordinaator

Eesti Kunstiakadeemia

Estonia pst 7/Teatri väljak 1

Tallinn 10143

gregor.taul@artun.ee

Tel +372 6 267 111

Mob +372 55 690 456

Gallerist

EKA G

Estonian Academy of Arts

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud

Erialad TASE