Teemaõhtu „Ehtekunstnike vaatepunktid materjalidele ja tehnoloogiatele“ Adamson-Ericu muuseumis

Tanel Veenre (1977). Rinnaehe. Igavesti koos. 2014. Autori kogu.
Asukoht:
Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn

Algus k.p.:
21.03.2019

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
21.03.2019

Eesti Kunstimuuseum
Adamson-Ericu muuseum
Teade
19.03.2019

Neljapäeval, 21. märtsil kell 17.00 toimub Adamson-Ericu muuseumis teemaõhtu „Ehtekunstnike vaatepunktid materjalidele ja tehnoloogiatele“. Viimast nädalat avatud näitusel „Eesti ehted läbi aastatuhandete“ vestlevad omavahel kuraatorid ja mitmed Eesti tuntud ehtekunstnikud, kelle looming väljapanekul eksponeeritud on. Vestlust juhib ehtekunstnik ning õppejõud Tanel Veenre.

Fookuses on ehteloominguga seotud materjalid ja tehnoloogiad läbi ajaloo. Selgub, milliseid metalle, sulameid ning ainete kooslusi on erinevatel ajastutel eelistatud. Ühiselt otsitakse vastuseid järgnevatele küsimustele: Millised on olnud arengud ehete valmistamise tehnoloogiates 20. ja 21. sajandil? Kellest võivad saada ehtekunstnikud Eesti Kunstiakadeemias? Millised on Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala rahvusvahelise koostöö suunad? Uuritakse ka autoritelt täpsemalt, kuidas ning milliste kanalite kaudu tänapäeval Eestis unikaalehted väärikate kandjateni jõuavad.

Osalema on oodatud: Viivi Aavik, Ülle Kõuts, Mari Käbin, Urve Küttner, Kadri Mälk, Anu Paal, Villu Plink, Darja Popolitova, Jaan Pärn, Anne Roolaht, Kärt Summatavet, Harvi Varkki, Tanel Veenre ja Ülle Voosalu.

Lisainfo:

Ülle Kruus

Direktor
Adamson-Ericu muuseum
Lühike jalg 3, Tallinn
Tel +372 644 5838
ylle.kruus@ekm.ee
adamson-eric.ekm.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Eve Margus-Villems
Viimati muudetud